Samsung Galaxy A53 – wiemy o nim niemal wszystko!

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery flagowych smartfonów Samsunga na 2022 rok. Nie powinniśmy jednak zapominać, że o sile koreańskiego koncernu na rynku stanowią także smarfony ze średniej półki cenowej. Jeden z nich – Samsung Galaxy A53 – przed swoją premierą praktycznie nie ma już przed nami żadnych tajemnic!

Samsung Galaxy A53 to ewolucja względem poprzednika!

Najnowszy średniopółkowiec Samsunga zaoferuje nam ekran AMOLED o przekątnej 6,5″, rozdzielczości Full HD+ i z odświeżaniem 120 Hz. Sercem smartfona będzie nowoczesny procesor Samsung Exynos 1200 z modemem 5G. Wraz z nim wydajność urządzenia będą warunkowały 6GB/8GB RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej na dane użytkownika. Na froncie urządzenia umieszczono kamerkę o rozdzielczości 32 MP.

Na pleckach smartfona umieszczono aż cztery obiektywy: główny 64MP + ultrawide 12MP + makro 5MP + czujnik głębi 5MP. Jest to zestaw wystarczający do wykonywania dobrej jakości zdjęć na co dzień, sprawdzony w przypadku poprzedników. Urządzenie zasilane będzie baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania (zaledwie) 25W. Niestety na tą chwilę nie znamy ceny nowości, ale nie powinna ona odbiegać od wyjściowej kwoty, jaką przyszło zapłacić za Galaxy A52 5G.

Czytaj też: Nowe urządzenia Surface debiutują w Polsce!

Samsung Galaxy A53 nie będzie rewolucyjny. W zasadzie to drobny upgrade dostępnego na rynku poprzednika. Po co jednak zmieniać w drastyczny sposób model, który nadal jest świetny? Prezentowany smartfon na pewno sprzeda się fantastycznie. Czekamy z niecierpliwością na premierę!