Robot koszący STIGA – na wiosenne porządki w ogrodzie?

Nowy, autonomiczny robot koszący STIGA, to wyposażone w ponad 30 patentów rozwiązanie zapewniające efektywne koszenie i naturalnie zdrowszy trawnik. To także najnowocześniejsze technologie, w tym AGS – inteligentne planowanie sesji koszenia.

STIGA to wiodący na świecie innowator i producent w segmencie urządzeń elektrycznych w ogrodach. Inżynierowie firmy projektują produkty zmieniając sposób myślenia o pielęgnacji ogrodu, która staje się jeszcze prostsza. Wszystko to dzięki zastosowanym najnowszym technologiom oraz zaawansowanej automatyzacji, efektem czego jest zadbany i piękny trawnik bez potrzeby interwencji właściciela.

Nowoczesny sposób na porządek w ogrodzie

Problemy takie, jak utrata sygnału GPS, przeszkody terenowe nie do pokonania czy ograniczone sygnały radiowe sprawiły, że kosiarki automatyczne poprzednich generacji były mniej dokładne i wymagały większej ingerencji użytkownika. Teraz dzięki połączeniu technologii AGS i RTK GPS, sygnał 4G staje się niemal niezawodny – w przypadku inteligentnego robota koszącego STIGA takie elementy, jak ściany, ogrodzenia, żywopłoty i inne przeszkody przestają być wyzwaniem.

Dzięki AGS robot uczy się i zapamiętuje, gdzie odbiór sygnału GPS może być przerwany lub zakłócony, określając martwe punkty w ogrodzie. Następnie wykorzystuje te informacje do planowania najskuteczniejszej trasy koszenia każdego dnia, dokładnie przewidując, gdzie i kiedy kosić. Stabilna łączność ze stacją bazową zapewni nie tylko dokładne koszenie, ale również ograniczenie niepotrzebnych przejazdów, skutkujących nadmiernym koszeniem.

„Na globalnym rynku robotów autonomicznych pojawiają się ciągle nowe technologie, jak system rozpoznawania przeszkód, mapowanie trawnika i wiele innych, ale są one wciąż niedostatecznie rozwinięte, aby zagwarantować perfekcyjne rezultaty koszenia” – powiedział Sean Robinson, dyrektor generalny STIGA. „Autonomiczny robot koszący STIGA, wyposażony w opatentowaną technologię AGS, przeszedł niezwykle rygorystyczny proces, w którym nasi inżynierowie przekroczyli kolejne granice rozwoju autonomicznego koszenia. Osiągnęliśmy tym samym nowy pułap innowacji, czego efektem końcowym jest pierwszy w branży produkt, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, oferując tym samym niezwykle prostą i bezstresową pielęgnację trawnika”.

Nieskazitelnie płynne, zrównoważone koszenie

Najnowocześniejsze technologie autonomicznych robotów koszących STIGA sprawiają, że robot uczy się Twojego ogrodu, a pozyskane informacje wykorzystuje do planowania najskuteczniejszej trasy koszenia każdego dnia. Roboty koszące STIGA pozostawiają co najmniej 5-godzinny odstęp między sesjami koszenia, co daje trawie wystarczająco dużo czasu na zatrzymanie wilgoci i regenerację przed kolejną sesją. Wszystko to sprawia, że trawnik jest równy, zdrowy i naturalnie piękny.

Autonomiczny robot koszący STIGA, dostępny w sprzedaży online i u wybranych partnerów handlowych już dziś, jest także wyposażony w sprawdzoną i niezawodną technologię akumulatorową ePower. Zapewnia wiodącą w branży żywotność baterii i doskonałą wydajność energetyczną.

W zależności od modelu, robot jest wyposażony w cztery lub sześć obracających się ostrzy ze stali węglowej, obracających się z prędkością do 28500 obr/min, zapewniając wysoką wydajność koszenia. Ostre ostrza i skrócone cykle pozwalają trawie na idealną regenerację. Trawa pozostaje więc zdrowsza, pozbawiona żółtych końcówek i bardziej miękka – efekt końcowy to pięknie przycięty trawnik w świetnej kondycji.

Koniec z ograniczeniami

Autonomiczny robot koszący STIGA kończy również z irytującym wyznaczaniem granic koszonego obszaru przy pomocy przewodów. Bazuje na wirtualnej granicy wyznaczonej przy pomocy GPS, co oznacza koniec z fizyczną konfiguracją czy dodatkowymi pracami przed pierwszym użyciem. To także dodatkowy atut, gdy zmienia się kształt naszego ogrodu czy – przykładowo – rozstawiamy nową „przeszkodę” w postaci grilla czy basenu. System uwzględnia także fakt, że rośliny w ogrodzie rosną i zmieniają się, a trawa w ogrodzie nie zawsze rośnie tak samo szybko.

Zarządzanie obszarem roboczym odbywa się za pomocą aplikacji STIGA.GO, która ułatwia wszystkie czynności – od ustawień po większe zmiany. Właściciel ogrodu ma pełną kontrolę nad pracą i zarządzaniem robotem. Za pomocą aplikacji możemy także konfigurować robota, planować sesje koszenia, zarządzać strefami, wzorami cięcia, powiadamianiem o napotkanych przeszkodach, wyjątkami od obszaru roboczego czy integracją z asystentem głosowym za pomocą zaledwie kilku szybkich dotknięć.

Czytaj też: Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro – czyste powietrze w 15 minut

Autonomiczne roboty koszące STIGA są dostępne w zakupie online i u wybranych partnerów handlowych.