Riot: nowy model rozgrywek Valoranta

Riot Games ogłosiło dzisiaj plan zmian na esportowej scenie „Valorant”. Wprowadzenie międzynarodowych i krajowych lig, a także nowy tryb rywalizacji dla początkujących profesjonalnych graczy.

Wszystkie zmiany zaplanowano na 2023 rok. Wiadomości te wyznaczają kierunek, w którym podąża wydawca, aby powtórzyć sukcesy innego esportowego produktu „League of Legends.

„Wykorzystamy wszystko, czego nauczyliśmy się z LoL Esports przez ostatnie 10 lat, aby zbudować ekosystem, który przekształci „Valorant” w kolejny wspaniały wielopokoleniowy esport”. Powiedział w oświadczeniu John Needham, prezes ds. e-sportu w Riot Games.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane. Według komunikatu Riot „nowy model będzie obejmował długoterminowe partnerstwa. Bez opłat wpisowych do wybranej liczby zespołów, aby zapewnić ciągłą długoterminową stabilność najszybciej rozwijającego się esportu na świecie”. Dodając, że „drużyny, które spełniają kryteria wyboru, będą otrzymać wsparcie finansowe od Riot Games w postaci rocznego stypendium. A także wyjątkowej możliwości współpracy przy unikalnych aktywacjach i produktach w grze”.

Oprócz cotygodniowych meczów w ligach regionalnych, najlepsze drużyny będą mogły również zakwalifikować się do rozgrywek międzynarodowych. Ich kulminacją będą mistrzostwa świata.

Riot dodaje do Valoranta nowy tryb w grze, który jest „zaprojektowany w celu identyfikacji najlepszych talentów na świecie. Ten tryb będzie działał jako uzupełnienie istniejących tabel liderów, zapewniając graczom nowy cel nad rozgrywką rankingową, który integruje się z ekosystemem e-sportowym.”

Czytaj także: Riot Games – kluczowa rola esportu