Renault Scenic E-Tech Electric – następca lubianego vana

Renault Scenic to jeden z tych samochodów, które zapisały się wielkimi literami w historii motoryzacji. Model ten był dla rynku kompaktowych vanów tym, czym Espace dla nieco większych pojazdów z tej kategorii. Niestety w ostatnich latach zainteresowanie takimi rodzinnymi samochodami spadało – a co za tym idzie – Scenic nie sprzedawał się najlepiej. Teraz Renault wskrzesza lubiany model w zupełnie nowej postaci. Renault Scenic E-Tech Electric może okazać się hitem sprzedaży!

fot. Renault

Stylowo i nowocześnie!

Oglądając nowego Scenica trudno nie zauważyć podobieństw do innego elektryka francuskiego koncernu – Megane E-Tech Electric. Myślę jednak, że to celowy zabieg koncernu Renault. Samochód prezentuje się nowocześnie, ale jednocześnie nie bije tak po oczach futuryzmem, by mógł nas szokować.

Producent postawi na dwie wersje napędowe – z baterią o pojemności 60 kWh i silnikiem o mocy 170 KM oraz z baterią 87 kWh i silnikiem o mocy 220 KM. Możemy liczyć na sprint od 0 do 100 km/h w odpowiednio 9,3 sekundy oraz 8,4 sekundy. Słabszy wariant ma zaoferować maksymalny zasięg do 420 km, a mocniejszy do 620 km. Platforma tu zastosowana – CMF-EV – to ta sama, którą Nissan wykorzystał w przypadku modelu Ariya.

Wnętrze nowego modelu Renault jest dość przestronne – mamy tu o aż 10 cm więcej przestrzeni, niż w elektrycznej Megane. Bagażnik cechuje pojemność 545 l. Deska rozdzielcza przypomina tą z Megane E-Tech Electric. Mamy tu więc cyfrowe zegary i duży ekran systemu inforozrywki. Samochód ma pracować pod kontrolą oprogramowania Google Automotive i oferować najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i wygody podróży opracowane przez francuski koncern.

Renault Scenic E-Tech Electric ma trafić do sprzedaży jeszcze w 1. połowie 2024 roku. Konfigurator i cenniki powinny zostać udostępnione w najbliższych tygodniach.

fot. Renault

Czytaj też: Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept!

Grafika tytułowa: Renault