Remastery GTA IV i RDR? Nie tak szybko!

Rockstar Games pokazało nam w ostatnim czasie, że dość kiepsko radzi sobie z przygotowywaniem remasterów swoich niegdysiejszych hitów. Dobitnie przekonaliśmy się o tym w przypadku GTA: The Trilogy, które zebrało bardzo słabe recenzje. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski dotyczące nowych edycji takich gier, jak GTA IV i RDR. Jak się jednak okazuje – nie doczekamy się ich zbyt szybko!

Rockstar ma inne priorytety

Rockstar nie ma w planach przygotowywania w najbliższym czasie remasterów GTA IV i RDR. Po ogromnej wtopie ze wspomnianym GTA: The Trilogy studio nie chce po raz kolejny kompromitować się w oczach graczy. Woli postawić na projekty mogące przynieść mu o wiele więcej pieniędzy i przyciągnąć nowych użytkowników.

Mowa oczywiście o GTA Online, które ciągle zarabia dla Rockstar miliony dolarów i jest wzbogacane o nowe treści. Już wkrótce powinniśmy doczekać się kolejnej aktualizacji tytułu z nową zawartością, która, póki co trzymana jest w tajemnicy. Możemy być jednak pewni, że Rockstar nas nie zawiedzie. Chodzą słuchy, że jedną z postaci powracających w nowym DLC ma być sam Michael De Santa!

Pamiętajmy, że trwają już także prace nad GTA VI. Do sieci trafiły już pierwsze przecieki związane z tą grą, jednak nie doczekaliśmy się jeszcze ich oficjalnego potwierdzenia ze strony producenta. Miejmy nadzieję, że Rockstar uraczy nas wkrótce jakimś teaserem produkcji.

Czytaj też: TOP 10 – najciekawsze laptopy dla graczy

Trudno się dziwić decyzji Rockstar. Studio na razie ma czym zadowalać graczy, a w tej chwili musi dbać przede wszystkim o swój wizerunek. Być może jednak Amerykanie z czasem zmienią swoją decyzję. Będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Rockstar Games