Rekordowa strata Zuckerberga

Tylko w tym roku wartość majątku założyciela Facebooka zmniejszyła się o 71 miliardów dolarów. Jest to największa strata spośród wszystkich miliarderów z listy Bloombarg.

Według ekspertów jest to wynik skupienia się na budowaniu metawersum, co wiązało się z rebrandingiem firmy i zmianą nazwy na Meta.

Po raz pierwszy w swojej 18 letniej historii, użytkowników zaczął tracić flagowy produkt firmy, serwis Facebook. I to pomimo szumu, jaki wywołała zmiana nazwy przedsiębiorstwa na Meta.

Od początku 2022 r. rynki akcji pozostają dość niestabilne w obliczu obaw o zbliżającą się recesję. Inni giganci ze świata technologii również nie radzą sobie dobrze. Apple, światowy lider w wycenie spółek, odnotował spadek ceny akcji o 14 procent. Akcje Amazon spadły o 26 procent, podczas gdy spółka macierzysta Google Alphabet odnotowała 29-procentową erozję wyceny.

Jednak Meta wyróżnia się na tle innych, tracąc 57 procent swojej wyceny. Zuckerberg posiada 350 milionów akcji firmy. Ponieważ większość jego majątku jest związana z akcjami firmy, założyciel i dyrektor generalny również poniósł znaczne straty w swojej osobistej fortunie.

W ubiegłym roku Zuckerberg spadł o 14 miejsc na liście miliarderów Bloomberga i obecnie zajmuje 20 pozycję. Najniższą od 2014 roku. Eksperci z Bloomberg uważają, że to nieszczęście i strata są w dużej mierze spowodowane przygodą firmy z wirtualną rzeczywistością.

Czytaj także: Zuckerberg o metawersum i Apple