Rekomendacje wkrótce w Sklepie Play!

Sklep Play to miejsce, z którego właściciele urządzeń bazujących na Androidzie, Chrome OS i Wear OS mogą pobierać gry, aplikacje i treści multimedialne. Problem w tym, że codziennie do marketu od Google trafiają setki nowych propozycji. Jak wybrać spośród nich te najbardziej wartościowe? Już wkrótce podpowie nam to sam koncern z Mountain View.

fot. Alexander Shatov / Unsplash

Google będzie podpowiadać godne uwagi aplikacje

Google chce, by korzystanie z aplikacji mobilnych było maksymalnie przystępne dla użytkowników urządzeń z dostępem do Google Play. Dlatego też ma zamiar informować nas, czy dany program będzie bezproblemowo działał na naszym smartfonie/tablecie/Chromebooku. Taka nowość pozwoli nam zaoszczędzić czas i uniknąć nerwów związanych z tym, że jakaś aplikacja po prostu jest kiepsko zoptymalizowana.

Rozwiązanie zostało uruchomione testowo u pierwszych użytkowników Google Play. Niestety na moich urządzeniach nie jest jeszcze widoczne. Można więc mniemać, że Google – jak zwykle – uruchamia nowe rozwiązanie falami – u kolejnych użytkowników. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na to, by zostało wdrożone globalnie. Może być niezłym „batem” na nierzetelnych deweloperów.

Czytaj też: Cisco Webex Meetings dla flagowców Galaxy!

Oby więcej takich inicjatyw! Widać, że Google chce, by komfort korzystania z naszych urządzeń był maksymalnie wysoki. Miejmy nadzieję, że amerykański koncern będzie wprowadzał kolejne tego typu udogodnienia jeszcze w tym roku!

Grafika tytułowa: Luis Villasmil / Unsplash