Realme 8 dla graczy

Od połowy maja na rynek wchodzi kolejny smartfon realme – model 8 5G. Zaoferuje on ultraszybkie prędkości transferu danych w sieciach 5G, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny urządzenia. W realme 8 zastosowano procesor Dimensity 700 i 6,5-calowy ekran z odświeżaniem 90 Hz. Dzięki temu jest to dobry wybór również dla fanów gier mobilnych.

Realme 8 5G to smartfon, którego sercem jest jeden z najnowszych chipsetów ze stajni koncernu MediaTek – ośmiordzeniowy Dimensity 700. Układ ten jest wydajny, a jednocześnie niezwykle energooszczędny. Wykonano go w nowoczesnym, 7 nm procesie produkcyjnym.

Na pokładzie znajduje się modem 5G, który współpracuje z infrastrukturą tworzoną przez polskich operatorów. W zasięgu tej technologii realme 8 5G zamienia się w prawdziwego internetowego geparda. Smartfon wspiera również tryb 5G DSDS (Dual SIM, Dual Standby). Gwarantuje, że internet mobilny 5G będzie działał na każdej z dwóch kart SIM.

Uniwersalnie kompetentny

Smartfon wyposażony został w 4 lub 6 GB pamięci RAM i odpowiednio 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Posiada również dedykowany slot na kartę micro SD o pojemności do 1 TB.

Smartfon posiada również 6,5” ekran LCD IPS o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Rozdzielczość – FHD+ (2400 x 1800 pikseli), proporcje – 20:9. Zajmuje on 90,5% frontu urządzenia, z kamerą selfie o rozdzielczości 16 MP umieszczoną w dyskretnym wycięciu. Płynność obrazu oferowanego przez wyświetlacz i moc układu Dimensity 700 docenią na pewno mobilni gracze. Główny aparat ma rozdzielczość 48 MP. Zastosowana została tu matryca firmy Samsung, wspierana przez dwa dodatkowe moduły: 2 MP (portretowy) + 2 MP (makro).

W realme 8 5G nie zabrakło czytnika linii papilarnych. Jest on zintegrowany z przyciskiem power. Smartfon oferuje także gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm oraz moduł NFC. Można więc podpiąć do niego kartę płatniczą i korzystać z tak popularnych w Polsce płatności zbliżeniowych.

5G w wyjątkowo smukłej formie

Realme 8 5G cechuje smukła, charakterystyczna dla wszystkich urządzenie serii 8 konstrukcja. Jego waga to zaledwie 185 gram, a profil urządzenia ma zaledwie 8,5 mm grubości. Dzięki temu pewnie leży w dłoni, jest prosty i funkcjonalny.

Warianty pojemnościowe: 4/64 GB oraz 6/128 GB. Modele będą dostępne w dwóch kolorach: supersonic black (czarny) oraz supersonic blue (niebieski).