CES 2022: ASUS Zenbook 17 Fold OLED – nowe rozdanie w segmencie laptopów?

Prezentowaliśmy Wam już całe mnóstwo ciekawych laptopów przedstawionych nam przez czołowych producentów w trakcie targów CES 2022. Były to urządzenia ciekawe, fascynujące i doskonale wykonane. Po tym jednak, co pokazał ASUS, musiałem zbierać szczękę z podłogi. Zenbook 17 Fold OLED to sprzęt nowoczesny, wizjonerski, który na rynku może być prawdziwym game changerem. Sprawdźmy dlaczego!

ASUS Zenbook 17 Fold OLED to rewolucyjne urządzenie konwertowalne!

Koncern z Tajwanu w tym roku na targach CES zagrał va banque i pokazał swoje nowe, niesamowite urządzenie z Windows 11. ASUS Zenbook 17 Fold OLED to laptop wyposażony w elastyczny ekran o przekątnej 17,3″. Pracuje on w rozdzielczości 2560×1920 pikseli i zachowuje proporcje 4:3. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że oferuje wsparcie dla technologii HDR.

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania prezentowane urządzenie odsłania przed nami swoje różne oblicza. Może pełnić rolę laptopa, czytnika, komputera stacjonarnego oraz tabletu. Warto nadmienić także, że producent do zestawu dołącza magnetyczną klawiaturę, która może być stosowana niezależnie, bądź też dołączana do dolnej części Zenbooka 17 Fold OLED.

Czas na kilka słów o specyfikacji nowości. Producent postawił na procesor Intel Core i7-1250U, układ graficzny Intel Iris Xe oraz 16 GB RAM. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w pionierską kamerkę QHD 5 MP, oferującą dwa dodatkowe czujniki. Pierwszy z nich wspiera Windows Hello, a drugi to Color Sensor, który automatycznie ustawi parametry obrazu w zależności od pomieszczenia, w jakim się znajdujemy. Na pokładzie tak nowoczesnego laptopa nie może zabraknąć wsparcia dla WiFi 6E, dwóch portów Thunderbolt 4 i złącza audio jack 3,5 mm.

Czytaj też: CES 2022: Nowe laptopy Lenovo pozytywnie zaskakują!

Producent niestety nie przekazał jeszcze informacji związanych z ceną i dostępnością ASUS-a Zenbook 17 Fold OLED. Z pewnością nie będzie to tani sprzęt. Mam nadzieję, że już wkrótce dowiemy się, czy ów sprzęt pojawi się w sprzedaży w Polsce.

A jak Wam podoba się nowość od ASUS?