PUBG Mobile: New State już wkrótce

PlayerUnknown’s Battleground – PUBG – to jeden z większych fenomenów na rynku gier w ostatnich latach. PUBG Mobile: New State to mobilna strzelanka przygotowywana pod kątem smartfonów i tabletów wyposażonych w systemy Google Android oraz Apple iOS.

Na fali rosnącej popularności gatunku Battle Royal wiele firm upatrywało szans na spory zarobek. Pomimo, że zainteresowanie tego typu grami wydaje się powoli spadać, twórcy PUBG właśnie zapowiedzieli kolejną grę.

PUBG Mobile: New State miało pierwotnie zostać wydane we wrześniu ale premiera nieco się opóźniła.. Zgodnie z informacjami na stronie w App Store  ma zostać wydany 8 października, ale twórca gry, firma Krafton nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie daty premiery.

Ponadto oficjalny profil tweeterowy ogłosił, że gracze iOS mogą teraz wstępnie zarejestrować się w grze i otrzymać bezpłatne i stałe skórki pojazdów. Ponadto od 27 do 29 sierpnia użytkownicy Androida w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Turcji i Egipcie przeprowadzą kolejny test.

Oj, coś nam się wydaje, że na jesień, oprócz kaloszy i parasola przyda Wam się wydajny smartfon. Gra będzie darmowa, więc można uwzględnić ten fakt przy planowaniu zakupu.

Twórcy nie zamierzają odcinać się od PUBG czy PUBG Mobile, ale nie chcą też zaserwować kopii. Z zapowiedzi wynika, że tym razem akcja zostanie przeniesiona w przyszłość, do roku 2051. Przełoży się to również na bardziej futurystyczny sprzęt oddany do dyspozycji graczy, pojawią się nowe pojazdy, bronie i gadżety, między innymi drony i rozkładane tarcze bojowe. Obiecywana jest przy tym „ultra-realistyczna grafika, która przesuwa granice widziane w grach mobilnych”.