Przenośny monitor AOC z hybrydowym połączeniem USB

Monitory przenośne to coraz bardziej atrakcyjny segment rynku. Są bardzo dobrą propozycją zarówno dla ucznia czy studenta korzystającego z notebooka, czy jako narzędzie ułatwiające pracę dla przedstawiciela handlowego. Konstrukcje takie są tym bardziej przydatne, im bardziej można je podłączyć do źródła sygnału złączem USB każdej generacji.

AOC uzupełnia swoją ofertę monitorów przenośnych o model I1601P. Został on wyposażony w nowoczesne złącze USB-C, jednak sygnał obrazu może być do niego wysyłany też przez port USB-A. Dzięki temu użytkownicy starszych urządzeń również będą mogli czerpać z korzyści, jakie niesie mobilny ekran.

Zbudowany z myślą o mobilności

Praca z użyciem dwóch monitorów staje się coraz powszechniejsza. Jednak nie zawsze jest możliwa z wykorzystaniem konwencjonalnych ekranów. Dlatego AOC proponuje monitor, który sprawdzi się w podróży, jako dodatkowy wyświetlacz na stanowisku pracy z ograniczoną przestrzenią czy narzędzie dla przedstawiciela handlowego. 1601P oparto na 15,6-calowej matrycy IPS z matową powłoką. Dzięki temu kąty widzenia obrazu są szerokie, a refleksy świetlne zredukowane.

Monitor długością i wysokością odpowiada laptopom 15”, dla których może być wygodnym uzupełnieniem. Grubość 8,5 mm oraz waga na poziomie 800 g ułatwiają jego transport.

W zestawie znajduje się magnetyczne etui Smart Cover, które spełnia nie tylko rolę ochronną ekranu w trakcie gdy jest on nieaktywny. Po rozłożeniu staje się też podkładką, umożliwiającą ustawienie monitora zarówno pionowo, jak i poziomo. Tę funkcjonalność uzupełnia wbudowana w I1601P opcja automatycznego obracania obrazu.

Sygnał obrazu również po tradycyjnym USB

Ekrany najnowszych generacji podłączane przez interfejs USB-C wymagają obsługi protokołu DP Alt Mode do przesyłania obrazu. Wsparcie dla tego standardu nie zawsze jest implementowane w laptopach i smartfonach, zwłaszcza tych starszych, bez złącza USB ostatniej generacji. Rozwiązaniem jest technologia Display Link. Wystarczy zainstalować sterowniki kompatybilne z systemami Windows, Android, MacOS, Chrome OS oraz Ubuntu i nie jest się zdanym na obecność DP Alt Mode. Dzięki Display Link, I1601P można podłączyć zarówno przy pomocy zyskującego na popularności USB-C oraz najpowszechniejszego portu USB w wersji A. W zestawie z monitorem znajduje się przewód z przejściówką chronioną przed zgubieniem.

AOC I1601P wejdzie do sprzedaży w sierpniu w sugerowanej cenie detalicznej 1 069 zł.

Specyfikacja techniczna:

ModelI1601P
Typ matrycy  IPS
Powłoka matrycyMatowa
Podświetlenie matrycy  WLED
Przekątna matrycy 15,6” (39,5 cm) 
Format ekranu 16:9 
Rozdzielczość 1920 x 1080 @ 60 Hz
przy przepustowości USB 3.2 Gen 1
5 Gbit lub wyższej
Czas reakcji matrycy (GtG)  5 ms
Typowa jasność podświetlenia220 cd/m²
Liczba wyświetlanych kolorów  262 000
Kontrast statyczny 800:1
Kąty widzenia 170° w poziomie i w pionie 
Złącze wideo 1x USB-C
Tryb przesyłania obrazu
DP Alt Mode
USB-C kompatybilny z Thunderbolt 3 oraz Thunderbolt 4
Tryb przesyłania obrazu
Display Link
USB-C lub USB-A w systemach Windows, Android, MacOS, Chrome OS oraz Ubuntu
Dodatkowe funkcje – Automatyczny tryb portretowy Auto-Pivot – Ograniczenie migotania obrazu Flicker Free – Redukcja niebieskiego światła LowBlue – Magnetyczne etui Smart Cover z funkcją podstawki
Typowy pobór energii8 W
Wymiary (bez etui)235 x 376 x 8,5 mm
Waga (bez opakowania)  800 g
Przewody w zestawieUSB-C do USB-C oraz USB-A
Materiał obudowyAluminium
EAN 4038986139977