Porsche zacieśnia współpracę z Google

Producent samochodów, zmieniając nieco swoją strategię, rozważa pełną integrację oprogramowania Google z kokpitem samochodu.

Umowa, która jest rozważana tylko dla marki Porsche, nie dla Grupy Volkswagen, umożliwiłaby klientom dostęp do aplikacji Google – m. in. Google Maps i Google Assistant, bez konieczności podłączania samochodu do telefonu z Androidem.

Obie firmy jeszcze nie potwierdziły oficjalnie tych wiadomości.

Dyrektor finansowy Porsche, Lutz Meschke, już w październiku ubiegłego roku powiedział, że firma pozostaje w ścisłym kontakcie z Google i Apple. Także Baidu, Tencentem i Alibabą w zakresie badań i rozwoju oprogramowania.

Porsche wcześniej niechętnie korzystało z oprogramowania Google. Ze względu na prośby o udostępnienie zbyt dużej ilości danych, jak twierdzi Manager Magazin, który jako pierwszy poinformował o rozmowach.

Firmy technologiczne, od Google po Apple i Amazon, ścigają się o kontrolę nad deskami rozdzielczymi producentów samochodów. Oprogramowanie staje się integralną częścią projektowania samochodów.

Producenci samochodów, w tym General Motors, Renault, Nissan i Ford, korzystają z wbudowanej technologii Google w swoich pojazdach za pośrednictwem pakietu Google Automotive Services (GAS). Oferują funkcje takie jak Mapy Google, Asystent Google i inne aplikacje.

Niektórzy producenci obawiają się umożliwienia gigantom technologicznym nieograniczonego dostępu do danych generowanych przez samochody.

Czytaj także: Google podpatruje Apple i wprowadzi ważną funkcję!