Poranny paraliż Facebooka

Dzisiaj rano maiła miejsce dziwna awaria Facebooka. Użytkownicy masowo zgłaszali problemy, głównie w aplikacji mobilnej serwisu.

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy ludzie mają problemy ze swoim kanałem na Facebooku. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności” – powiedział serwisowi CNBC rzecznik Meta.

„Zmiana konfiguracji spowodowała, że ​​niektórzy ludzie mają problemy z ich kanałem na Facebooku”. Dodał rzecznik i poinformował, że problemy zostały już rozwiązane.

Problemy z usługą były mocno nietypowe – prawdopodobnie coś złego stało się z algorytmem polecającym posty. Pojawiły się też plotki o zhakowaniu Facebooka, na razie niepotwierdzone.

Około godziny 11 znacząco zmniejszyła się liczba raportów o awarii Facebooka od użytkowników Dowdetector. O godzinie 11:45 pojawiło się tylko 225 nowych zgłoszeń, a więc niewiele. Spadek liczby raportów widać na wykresie:

Źródło: Downdetector

Downdetector, usługa, w której ludzie mogą rejestrować problemy i przerwy w działaniu stron internetowych, odnotowała tysiące zgłoszeń problemów z Facebookiem, z czego 81% skarg dotyczyło kanału.

Ostatnie poważne problemy z usługami Meta miały miejsce w październiku zeszłego roku, kiedy awaria spowodowała, że użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera przez kilka godzin.

Czytaj także: Poważne zmiany na Facebooku już wkrótce!