Poważne zmiany na Facebooku już wkrótce!

Facebook notuje w ostatnim czasie sporo migracji użytkowników w kierunku innych platform, takich jak Instagram czy TikTok. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Owe serwisy cechuje o wiele bardziej nowoczesna i młodzieżowa koncepcja w stosunku do Facebooka, który powoli staje się medium społecznościowym dla „dinozaurów”. Osoby odpowiedzialne za serwis zdają sobie z tego sprawę i szykują zmiany w jego funkcjonowaniu.

Aplikacja Facebooka potrzebuje zmian!

W pierwszej kolejności zmian doczeka się aplikacja Facebooka. Co prawda kilka lat temu została całkowicie przeprojektowana, ale od tego czasu zgromadziła wiele zupełnie nieprzydatnych funkcji. Wprowadzają one pewien chaos do jej obsługi. Naturalnym jest więc to, że trzeba ją „odchudzić”. Musi też być bardziej przystępna dla użytkownika. Na jakie zmiany postawi Meta?

W pierwszej kolejności do aplikacji trafi zupełnie nowy newsfeed, dostępny pod postacią odrębnej ikony w aplikacji. Za jego pośrednictwem Facebook będzie prezentował nam aktualności w ściśle chronologicznej kolejności. Do tej pory serwis prezentował je na karcie Home. W dodatku nie zawsze newsy wyświetlały się chronologicznie, a czasem wręcz „uciekały” nam gdzieś w natłoku informacji. Teraz to się zmieni.

Czytaj też: Ważna decyzja Samsunga! Redukcja kosztów?

Mam nadzieję, że to nie jedyne zmiany, jakie czekają Facebooka w najbliższym czasie. Serwis musi zostać w znaczącym stopniu uproszczony. Mało kto chce w 2022 roku korzystać z przeładowanego funkcjami molocha. Jeśli Meta przeprowadzi zmiany z głową, to jest szansa na to, że popularny „Fejs” znów zacznie przyciągać użytkowników.