Plus rozwija swoją sieć 5G. Sprawdź, czy jesteś w zasięgu!

Na temat sieci 5G cały czas pojawia się wiele teorii spiskowych. Nie można jednak udawać, że nie widzi się przyszłościowego zastosowania tego rozwiązania komunikacyjnego. Jednym z dostawców Internetu w technologii 5G w naszym kraju jest Plus. Operator właśnie pochwalił się kolejnym kamieniem milowym, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury związanej ze swoim ultra-szybkim dostępem do sieci.

fot. Plus

Ponad połowa Polaków w zasięgu sieci 5G Plusa!

Sieć Plus kończy właśnie wdrażanie tegorocznych inwestycji związanych z rozwijaniem sieci 5G. Na koniec 2021 roku operator posiada już nad Wisłą 3000 stacji 5G, zapewniających zasięg w 800 miejscowościach. Szacunki przedstawicieli sieci Plus wskazują na to, że dostęp do Internetu w technologii 5G od naszego rodzimego operatora ma już zapewniony ponad połowa Polaków (19 mln mieszkańców Polski). Warto wspomnieć o tym, że Plus nie tylko stawia nowe stacje bazowe, ale i poszerza zasięg tych już istniejących.

Czytaj też: Największe zaskoczenia i rozczarowania w segmencie smartfonów w 2021 roku

Czas na kilka słów związanych z technikaliami. Sieć 5G od Plusa jako jedyna w Polsce korzysta z pasma 2600 MHz TDD. Przekłada się to – co jest bardzo ważne – na możliwość świadczenia usług o wysokiej przepływności. To właśnie z tego też powodu nasz rodzimy gigant branży telekomunikacyjnej reklamuje swój Internet 5G jako najszybsze rozwiązanie tego typu w Polsce. Godnym odnotowania jest fakt, że użytkownicy Internetu 5G od Plusa mogą pobierać dane z transferami – w niektórych sytuacjach – przekraczającymi 1 Gb/s.

Jeśli jesteście ciekawi, czy znajdujecie się w zasięgu sieci 5G od Plusa – możecie to sprawdzić [TUTAJ]

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy korzystacie już z sieci 5G i czy przesiadka na tą nową technologię z LTE przyniosła wymierne korzyści!

Grafika tytułowa: Plus