Pierwszy tablet od OnePlus w drodze!

Koncern OnePlus do tej pory raczył nas premierami smartfonów z różnych półek cenowych. Producent chce jednak podążać za rynkowymi trendami, jakie pojawiły się w ostatnich miesiącach i wprowadzi wkrótce do swojej oferty pierwszy tablet. OnePlus Pad 5G może być solidną propozycją ze średniej półki cenowej. Co wiemy o nim w tej chwili?

Nadchodzi OnePlus Pad 5G!

Gwiazda OnePlus, która jeszcze kilka lat temu świeciła dość mocno, w ostatnich kilkunastu miesiącach zdaje się nieco przygasać. Smartfony wychodzące spod rąk projektantów nie porywają nas już tak jak kiedyś. Nie są też tak konkurencyjne cenowo. Mimo to Chińczycy nie poddają się w walce o nowych klientów. Już wkrótce ruszą na podbój segmentu tabletów z modelem OnePlus Pad 5G.

Wspomniany tablet zostanie wyposażony w ekran OLED o przekątnej 12,4″ i rozdzielczości Full HD+. Niestety w tej chwili nie wiadomo na jaką częstotliwość odświeżania postawi producent. Wiemy natomiast, że sercem tabletu będzie procesor Snapdragon 865 wspierany przez 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. To nie powalający na kolana, ale rozsądny zestaw.

Na pleckach urządzenia OnePlus postawi na dwa aparaty – 13MP i 5MP. Do wideorozmów posłuży nam natomiast obiektyw o rozdzielczości 8 MP. Tablet ma być zasilany baterią o pojemności 10090 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 45W. Czytnik linii papilarnych powędruje na krawędź urządzenia. Co ciekawe, na pokładzie nie zabraknie złącza słuchawkowego.

Czytaj też: Smartfon vivo V23 5G debiutuje w Polsce!

Nie wiemy jeszcze czy OnePlus Pad 5G trafi do Polski. Pojawiły się natomiast wieści wskazujące na to, że omawiane urządzenie będzie kosztowało około 471 USD. Rynkowa premiera jeszcze w tym półroczu!

Grafika tytułowa: realme