Pierwszy MacBook z Apple M2 już w marcu!

Apple szykuje dla nas swoje nowości, które być może ujrzą światło dzienne już za kilka dni. Jedna z prezentacji ma dotyczyć nowego, 13-calowego MacBooka Pro, który ma pracować pod kontrolą procesora Apple M2. To z pewnością będzie jedna z najważniejszych premier Apple w tym roku. Co warto wiedzieć na jej temat?

13-calowy MacBook Pro oficjalnie za kilka dni?

Apple chce, by nowy MacBook Pro z ekranem o przekątnej 13″ ma być ciekawą propozycją dla wszystkich osób poszukujących wydajnego laptopa do codziennej pracy. Koncern z Cupertino ma go wyposażyć – według zapowiedzi analityków – w procesor Apple M2, który przyniesie pewien jakościowy skok względem poprzednika. Ów procesor ma być wspierany przez maksymalnie 32 GB RAM i dysk SSD o maksymalnej pojemności 2 TB.

Obraz wyświetlany będzie na ekranie Liquid Retina XDR o przekątnej 13,3″. Nie zabrakło notcha charakterystycznego dla nowych laptopów od Apple. Ponadto nowy MacBook Pro ma nam zapewnić świetny czas pracy między ładowaniami. Mowa o aż 22 godzinach po odłączeniu od ładowarki. Podobno MacBook Pro 13 w najtańszej konfiguracji będzie kosztował 1499 dolarów.

Czytaj też: MWC 2022: Oto nowości od HTC VIVE!

Konferencja Apple w trakcie której poznamy nowe urządzenia (a której bohaterem będzie także MacBook Pro kolejnej generacji) planowana jest na 8 marca. Oczywiście opowiemy Wam o wszystkich nowościach, które zostaną zaprezentowane w jej trakcie.