Pierwsza konfiskata NFT przez Urząd Skarbowy

Brytyjskie organy podatkowe dokonały pierwszego zajęcia niewymiennych tokenów w sprawie podejrzenia o ukrywanie dochodów w wysokości 1,4 miliona funtów.

Funkcjonariusze Urzędu Podatkowego i Celnego Jej Królewskiej Mości skonfiskowali trzy sztuki, jeszcze nie wycenionych  NFT oraz inne aktywa kryptograficzne o wartości około 5000 funtów. Aresztowano trzy osoby oskarżone o oszustwa związane ze zwrotem podatku VAT, obejmujące 250 fałszywych firm.

Nick Sharp, zastępca dyrektora ds. przestępczości gospodarczej w brytyjskim organie podatkowym, powiedział, że konfiskata NFT, jest ostrzeżeniem. Dla każdego, kto myślał, że może użyć aktywów kryptograficznych do ukrycia dochodów.

„Nieustannie dostosowujemy się do nowej technologii. Po to aby zapewnić, że dotrzymamy kroku przestępcom i oszustom starającym się ukryć swoje aktywa” – powiedział Sharp w oświadczeniu.

Popyt na NFT ostatnio gwałtownie wzrósł, a sprzedaż tokenów w zeszłym roku przekroczyła 40 miliardów dolarów. Rynek ten jest podatny na kradzieże i oszustwa. Istnieją obawy, że duża aktywność handlowa w NFT była napędzana przez taktyki manipulacji rynkiem. Takie jak, m. in. transakcje typu wash trading (sztuczne ustalanie ceny).

Czytaj także: https://conowego.pl/gaming/nft-forpoczta-metawersum-114774