Piekło zamarzło! iPhone z nowymi sklepami z aplikacjami?

Według raportu Marka Gurmana z Bloomberga, Apple po raz pierwszy zezwoli na korzystanie ze sklepów z aplikacjami innych firm na smartfonach iPhone oraz na tabletach iPad. Wygląda na to, że Apple już poświęca znaczną ilość zasobów na wdrożenie tego przedsięwzięcia.

Ciekawa inicjatywa koncernu z Cupertino

Ze wspomnianego raportu wynika, że ​​w ramach zmian klienci będą mogli pobierać oprogramowanie innych firm na swoje iPhone’y i iPady bez korzystania z apple’owskiego App Store. Brzmi to bardzo ciekawie, ponieważ przez długie lata Apple zdecydowanie odcinało się od możliwości instalowania aplikacji z zewnętrznych źródeł na pokładzie swoich urządzeń zasłaniając się względami bezpieczeństwa.

Projekt jest prowadzony przez Andreasa Wendkera, który jest wiceprezesem Apple ds. inżynierii oprogramowania. Podlega on bezpośrednio Craigowi Federighi. Tajemnicą poliszynela jest to, że działania Apple mogą być odpowiedzią na zastrzeżenia organów Unii Europejskiej wobec dotychczasowej, monopolistycznej polityki koncernu w zakresie dostarczania aplikacji dla jego urządzeń.

Czytaj też: To oni produkują aparaty dla Apple!

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowość zostanie wprowadzona do iOS oraz iPad OS. Możliwe, że będziemy musieli poczekać do jesieni przyszłego roku, kiedy to zadebiutuje najnowsza wersja oprogramowania. Czekamy na kolejne wieści w tej kwestii!

Grafika tytułowa: Nilay Patel / Unsplash