Panos Panay odchodzi z Microsoftu

Urządzenia Surface od Microsoftu od lat wyznaczają trendy na rynku sprzętu pracującego pod kontrolą Windowsa. Są dobrze przemyślane, wydajne i doskonale współpracują z oprogramowaniem od amerykańskiego giganta. Ojcem ich sukcesu jest Panos Panay. A w zasadzie był. Wiemy już, że odchodzi z pracy. Jakie są powody takiej dość zaskakującej decyzji? Co to oznacza dla urządzeń Surface? Sprawdźmy!

Kto przejmie jego obowiązki? Co dalej?

Panos Panay pełnił w Microsoft stanowisko wiceprezesa wykonawczego. Na pewno kojarzycie go z konferencji, podczas których przedstawiał nowe urządzenia amerykańskiego koncernu. Jego decyzje miały wpływ na rozwój całej linii Surface oraz oprogramowania Windows 11. Teraz jednak czas na zmiany. Panay poinformował w serwisie X, że postanowił zmienić o 180 stopni swoje życie zawodowe i postawić na nowe wyzwania. Po prawie 20 latach pracy w jednym przedsiębiorstwie – to zrozumiałe.

Obowiązki Panosa Panay przejmie dotychczasowy wiceprezes działu Modern Life, Search and Devices, Yusuf Mehdi. Możemy się spodziewać, że ta zmiana przyniesie świeże spojrzenie na wiele kwestii związanych ze sprzętem i oprogramowaniem – oby korzystnych dla użytkowników. A Panay? Jeśli faktycznie zajmie się jakimś nowym, pasjonującym projektem i ogłosi to publicznie – będziemy Was informować!

Czytaj też: Ważne nowości w systemie Windows 11

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash