Pamięć USB UME przenosi pliki, nie bakterie

Wilk Elektronik wprowadza do sprzedaży USB UME CARE – przenośną pamięć z antybakteryjną obudową.

„Przenoś pliki, nie bakterie” – takie motto przyświeca kampanii promocyjnej najnowszej pamięci USB marki Wilk Elektronik. Do obudowy dodano jony srebra eliminujące z jej powierzchni bakterie. Moduły o pojemnościach od 16 do 128 GB wyposażono w  interfejs USB 3.0.

Najnowsza pamięć USB to kolejny produkt w popularnej serii pamięci USB UME. Po biodegradowalnym modelu ECO FRIENDLY, zdobywcy nagrody musthave przyznawanej przez jury Łódź Design Festival, do oferty dołącza kolejny model USB, który poza samym magazynowaniem danych oferuje dodatkową wartość. Dzięki zastosowaniu technologii Biomaster do materiału, z którego wykonana jest obudowa UME CARE, dodane zostały jony srebra o właściwościach bakteriobójczych. Po 24 godzinach redukcja drobnoustrojów na powierzchni urządzenia wynosi 99 proc. Produkt jest odpowiedzią na rosnącą świadomość społeczeństwa i zapotrzebowanie na produkty bezpieczne i higieniczne w życiu codziennych jak i sferze biurowej.

Drobne przedmioty codziennego użytku, jak smartfon, klawiatura czy urządzenia biurowe to jedne z największych siedlisk bakterii, a kontakt skóry z zanieczyszczonym materiałem to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia drobnoustrojów. By zminimalizować ryzyko przenoszenia drobnoustrojów, trzeba obok dbania o higienę , zatroszczyć się o środowisko pracy. Warto również skorzystać z rozwiązań najnowszej technologii i właściwości antybakteryjnych jakie dają chociażby jony srebra zastosowane w obudowie UME CARE – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

Antybakteryjne cechy obudowy, potwierdzone zostały przez  badania laboratoryjne zlecone przez producenta. Tym samym, UME CARE jest zgodne z normą ISO 22196. Co istotne, pamięć USB zachowuje swoje właściwości antybakteryjne dożywotnio. Oznacza to, że produkt jest w pełni bezpieczny przez cały czas użytkowania. Poza tym, nośnik charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy, znanymi z poprzednich modeli rodziny UME. Produkt dostępny jest w pojemnościach 16, 32, 64 i 128 GB z interfejsem USB 3.0 (3.1 gen. 1). Transfer danych – do 60 MB/s przy zapisie oraz do 20 MB/s przy zapisie.