Paczkomat Pro – ważna nowość w InPost?

Paczkomaty InPost to najlepsze co nas spotkało w ostatnich latach, w kwestii dostarczania przesyłek kurierskich. Dzięki nim możemy odbierać nasze paczki wtedy, kiedy jest to dla nas najwygodniejsze. Polski operator jest dzięki nim na fali i już wkrótce może wprowadzić zupełnie nową usługę – Paczkomat Pro.

fot. InPost

Tajemnicza usługa w drodze?

Póki co na temat usługi nie wiemy zbyt wiele. Jak się okazuje, znak towarowy Paczkomat Pro został niedawno zastrzeżony przez InPost w Urzędzie Patentowym RP. Możemy się więc spodziewać, że nasz najważniejszy rodzimy operator przesyłek przedstawi nam owo rozwiązanie już wkrótce. Trudno w tej chwili domyślać się, czym będzie Paczkomat Pro. Czy będzie to nowe rozwiązanie, w ramach którego przesyłki będą dostarczane na szeroką skalę jeszcze tego samego dnia? To byłby game changer.

InPost przebojem zdobył polski rynek, a ostatnimi czasy rozszerza swoje usługi także na kolejne państwa europejskie. Przewoźnik działa już na dziewięciu europejskich rynkach, a w planach ma dalszą ekspansję. Dzięki temu będziemy mieć do czynienia z operatorem międzynarodowym, dzięki któremu wyślemy wygodnie – na przykład – przesyłkę do rodziny mieszkającej setki kilometrów od nas.

„Jest to największy procesowo projekt i największe wyzwanie, jakie zainicjowaliśmy. Na tych dziewięciu rynkach, na których działamy. A nie mówimy tylko o nich, bo aby cross border byt atrakcyjny dla naszych klientów musimy zapewnić również działanie na pozostałych rynkach, na których nas dzisiaj nie ma. To jest proces, który potrwa myślę najbliższe 18 miesięcy. Bardzo ambitnie chcemy pierwszych mechantów wpiąć w usługę w naszych krajach, czyli w tych dziewięciu rynkach, na których InPost działa, do końca roku.” – Rafał Brzoska

Czytaj też: Koniec „wyścigów” ciężarówek? Ważne przepisy w drodze!

Grafika tytułowa: InPost