Oto nowy smartfon Huawei z wysuwanym aparatem!

Huawei najlepszy czas na rynku smartfonów ma już za sobą. Niestety brak dostępu do usług Google zrobił swoje i wyniki sprzedaży chińskiego koncernu mocno spadły. Mimo to producent wprowadza na rynek kolejne smartfony licząc na poprawę sytuacji. Najnowszy model – Huawei Nova Y9a – ma wszystko, czego możemy wymagać od urządzenia ze średniej półki cenowej!

Huawei Nova Y9a to naprawdę dobrze zapowiadający się smartfon!

Prezentowane urządzenie wyposażone zostało w 6,63-calowy ekran TFT LCD (IPS) o rozdzielczości 2400×1080 pikseli. Sercem nowego smartfona Huawei jest procesor MediaTek Helio G80 wspierany przez 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Tą ostatnią można rozszerzyć przy pomocy karty w formacie NM o pojemności do 256 GB. Urządzenie zasili akumulator o pojemności 4300 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 40W.

W kwestii funkcji fotograficznych nowość oferuje nam standardowy zestaw obiektywów: główny 64 Mpix (f/1.8), szerokokątny 8 Mpix (f/2.4) (z obiektywem o kącie widzenia 120°), czujnik głębi 2 Mpix (f/2.4) i 2 Mpix (f/2.4) obiektyw makro. Smartfony Huawei kojarzą nam się z wysokiej jakości zdjęciami – i model Nova Y9a nie powinien być odstępstwem od tej reguły.

Czytaj też: TOP 10 laptopów do 3000 złotych, które sprawdzą się w codziennej pracy!

Na tą chwilę nie wiemy jeszcze, czy urządzenie trafi do sprzedaży w Europie. Z taką specyfikacją jego cena nie powinna jednak przekroczyć około 2000 zł. Mam nadzieję, że już wkrótce dotrze do nas informacja wskazująca na to, czy Huawei zdecyduje się na premierę na Starym kontynencie.