Oto data premiery Baldur’s Gate 3!

Baldur’s Gate to legendarna wręcz seria gier RPG, którą doskonale pamiętają starsi gracze. Przy dwóch jej częściach zarywaliśmy długie nocki ponad dwadzieścia lat temu. Trudno się więc dziwić, że zapowiedź trzeciej części serii wzbudziła ogromne emocje. Dziś mamy dla Was informacje związane z wyczekiwaną datą premiery Baldur’s Gate 3!

Premiera jeszcze w tym roku!

Baldur’s Gate 3 ma być grą RPG na miarę trzeciej dekady XXI wieku. Oczywiście fabuła produkcji po raz kolejny będzie kręciła się wokół tytułowych Wrót Baldura, które tym razem będzie trzeba ratować przed siłami piekieł. Naszym zadaniem będzie pokierowanie drużyną bohaterów, których zdolności będą się doskonale uzupełniały podczas toczenia widowiskowych walk z przeciwnikami.

W Baldur’s Gate 3 od pewnego czasu można grać na PC w ramach wczesnego dostępu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że deweloperzy nadal pracują nad rozwojem gry i poprawą jakości rozgrywki, przez co podczas zabawy można napotykać na pewne utrudnienia. Wszystko jednak zmieni się już za kilka miesięcy, kiedy to omawiana produkcja zadebiutuje oficjalnie zarówno dla komputerów osobistych, jak i dla PS5.

Baldur’s Gate 3 zadebiutuje na PlayStation 5 oraz PC już 31 sierpnia tego roku! Miejmy nadzieję, że w najbliższych tygodniach poznamy cenę tej gry dla konsoli Sony. Na PC bowiem kosztuje 199 złotych.

Czytaj też: Lenovo Legion Pro 7 dostępny w przedsprzedaży!

Dajcie koniecznie znać, czy czekacie na Baldur’s Gate 3. A może mieliście już okazję ku temu, by ograć ów tytuł w ramach wczesnego dostępu? Jak Wasze wrażenia? Miejmy nadzieję, że tytuł będzie godnym kontynuatorem fantastycznych tradycji poprzednich części serii.

Grafika tytułowa: Larian Studios