Energooszczędna żarówka na pół wieku

Nowe żarówki Philips LED klasy A zużywają o 60 proc. mniej energii w porównaniu do standardowych żarówek LED Philips oraz cechują się dłuższą żywotnością.

Signify wprowadza do sprzedaży pierwsze żarówki Philips LED klasy A, spełniające nowe przepisy UE dotyczące ekoprojektu, które wejdą w życie od 1 września 2021 r. Żarówki Philips LED o wydłużonej żywotności umożliwią konsumentom mądrą inwestycję dla dobra planety oraz własnego portfela. Zaprojektowane w duchu zrównoważonego rozwoju żarówki LED, dostępne w odpowiednikach 40W oraz 60W, będą trafiać na półki sklepowe od września 2021 roku.

W oparciu o nowe przepisy, aby uzyskać klasę A, produkty oświetleniowe muszą osiągnąć wydajność energetyczną równą 210 lm/W. Firma Signify zaprojektowała cztery żarówki o standardowym kształcie (typ A), które spełniają te kryteria. Oznacza to, że zużywają o 60 proc. mniej energii, osiągając taką samą moc i jakość światła, co standardowe żarówki Philips LED. Dzięki temu, ogłaszane dziś produkty są pierwszymi z gamy nowych żarówek Philips LED klasy A, spełniającymi najwyższy poziom wymagań określony w nowym ustawodawstwie UE dotyczącym oznakowania energetycznego.

Żarówka, która przetrwa pół wieku

Nowe żarówki Philips LED klasy A, spełniające wysokie kryteria Philips EyeComfort , są jak dotąd najbardziej wydajnymi energetycznie żarówkami o tym kształcie w historii marki. Konsumenci mogą cieszyć się o 3,5 razy dłuższą żywotnością żarówek w porównaniu do ich standardowych odpowiedników. Nowe LED-y są w stanie emitować światło przez około 50 000 godzin. Przekłada się to na średnią żywotność równą 50 lat.

Bez plastiku

Konsumenci mogą rozpoznać nowe żarówki Philips LED klasy A po konstrukcji i wzornictwie typowych dla marki Philips opakowań zero-plastic (niezawierających plastiku). W tym przypadku wzbogaconych o zielony kolor tła. W ten sposób firma realizuje swoje zobowiązanie do zapewniania konsumentom na całym świecie zrównoważonych produktów oświetleniowych. Oznakowanie energetyczne pozostałych produktów z gamy Philips LED będzie stopniowo zmieniane po 1 września tak, aby zachować zgodność z nowymi przepisami UE dotyczącymi oznakowania.

Żarówki emitują światło białe (3000 K) i chłodne światło białe (4000K). Cena wersji 40 W – 59 zł, zaś 60 W – 69 zł.