[AKTUALIZACJA] OPPO i OnePlus na wylocie z Europy? Niekoniecznie!

AKTUALIZACJA U DOŁU WPISU

Siecią poruszyły dziś informacje mówiące o tym, że znane i lubiane chińskie koncerny OPPO oraz OnePlus mogą wycofać się z Europy. Wszyscy byliśmy w szoku, zwłaszcza że owi producenci coraz lepiej radzą sobie na Starym Kontynencie. Czy mamy do czynienia z fake newsem? Oto jak na temat tych elektryzujących wieści wypowiadają się przedstawiciele OPPO i OnePlusa!

fot. OnePlus

Producenci nie mają zamiaru wyjść z Polski

Na niepokojące fanów Androida wieści odpowiedzieli już przedstawiciele polskich oddziałów OPPO oraz OnePlusa, którzy zapewniają, że z naszego kraju koncerny nigdzie się nie wybierają. Pozycja obydwu producentów z Chin, należących do giganta – BBK Electronics – jest w naszym kraju dość mocna. Szczególnie smartfony OPPO cieszą się nad Wisłą ogromną popularnością – na przykład w ofertach operatorskich.

Rano podano, że OPPO oraz OnePlus miałyby zakończyć działalność w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. Powodami miały być nie tylko kryzys gospodarczy, inflacja oraz spadające zainteresowanie produktami koncernów we wspomnianych regionach. Podobno na decyzji miały ważyć także inne komplikacje, jak spór patentowy Nokii i obydwu producentów w Niemczech.

Czytaj też: iOS 17 na kolejnych przeciekach!

Stanowisko obydwu koncernów w kwestii obecności na polskim rynku odbieram pozytywnie. Zdrowa konkurencja na rynku smartfonów z Androidem jest potrzebna. Korzystamy bowiem na niej my – użytkownicy.

Grafika tytułowa: OPPO

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy stanowisko w sprawie od samych producentów. Oto ono:

„OPPO i OnePlus działają na wszystkich istniejących rynkach europejskich. Rok 2023 rozpoczęliśmy bardzo dobrze, wprowadzając na europejski rynek kilka produktów. W dalszej części roku mamy również w planach kolejne urządzenia. OPPO i OnePlus będzie zapewniać użytkownikom coraz więcej innowacyjnych produktów i najlepsze w swojej klasie usługi.”

„Działalność w Polsce OPPO pozostaje bez zmian. Pragniemy przypomnieć, że w ostatnim czasie na polski rynek trafił pierwszy składany smartfon od OPPO – Find N2 Flip oraz rozszerzane jest portfolio ekosystemu (słuchawki, opaski oraz tablet). W tym roku firma planuje również premierę m.in. nowej serii OPPO Reno.”