OPPO i Nokia podpisały umowę o wzajemnej licencji na patenty 5G!

W przełomowym kroku ku pokojowemu uregulowaniu sporu patentowego, firma OPPO ogłosiła globalne porozumienie o wzajemnej licencji patentowej z liderem branży telekomunikacyjnej – Nokia. Umowa obejmuje standardowe patenty związane z technologią 5G oraz innymi innowacjami w dziedzinie komunikacji komórkowej. Obie strony zobowiązały się rozwiązać wszelkie trwające procesy patentowe we wszystkich jurysdykcjach.

Ważne porozumienie zawiązane

Jako posiadacz kluczowych praw patentowych związanych z standardem 5G, OPPO jest nie tylko pionierem, ale także aktywnym uczestnikiem w kształtowaniu przyszłości technologii. Na koniec grudnia 2023 roku OPPO wdrożyło swoje patenty w ponad 40 krajach, posiadając imponującą liczbę ponad 5900 rodzin patentów na całym świecie, z ponad 3300 zgłoszonymi do ETSI i ponad 11 000 dokumentacjami standardowymi przekazanymi do 3GPP.

Raporty opublikowane w 2023 roku przez Chińską Akademię Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (CAICT) oraz IPlytics potwierdzają pozycję OPPO jako jednego z liderów światowych pod względem liczby istotnych patentów dla standardu 5G. Porozumienie z Nokią stanowi ważny krok w kierunku budowania współpracy między firmami oraz wzmacnia ich pozycję na dynamicznym rynku technologii komórkowej.

„Jesteśmy zadowoleni z podpisania umowy licencyjnej z OPPO, która odzwierciedla wzajemny szacunek dla własności intelektualnej obu stron oraz inwestycji Nokii w badania i rozwój oraz wkład w otwarte standardy. OPPO jest jedną z wiodących firm na globalnym rynku smartfonów i z niecierpliwością czekamy na współpracę, aby dostarczyć kolejne innowacje użytkownikom na całym świecie. Nowa umowa – wraz z innymi ważnymi umowami dotyczącymi smartfonów, które zawarliśmy w ciągu ostatniego roku – zapewni długoterminową stabilność finansową naszej działalności licencyjnej.” – Jenni Lukander, Prezes Nokia Technologies

Czytaj też: OPPO Pad Neo już w Polsce

Grafika tytułowa: OPPO