OnePlus Nord 2 CE – poznaliśmy specyfikację odchudzonego średniaka

Mocna bateria, solidny procesor i aparat nie odstający od poprzednika sprawiają, że warto zwrócić uwagę na nadchodzącą premierę OnePlusa.

Pół roku po premierze OnePlus Nord 2 producent szykuje się do wprowadzenia na rynek “core edition”, czyli nieco skromniejszej pod względem specyfikacji i ceny wersji docenionego modelu Chińczyków.  Tipster z 91mobiles, Yogesh Brar, dotarł do specyfikacji urządzenia o nazwie kodowej “Ivan”, za którą wg Brara kryje się właśnie OnePlus Nord 2CE.

Czytaj też: Potężny przeciek w sieci! Taki będzie OnePlus 10 Pro!

Wg informacji Brara w smartfonie zostanie wykorzystany tegoroczny układ 5G przygotowany przez Mediatek, Dimensity 900. Złożony z trzech modułów aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix, 8 Mpix aparatem ultraszerokokątnym i 2Mpix aparatem makro uzupełnia aparat przedni 16 Mpix do selfie i telekonferencji. Wyświetlacz OLED OnePlusa Nord 2 CE ma mieć przekątną 6,4 cala i częstotliwość odświeżania 90 Hz.

Solidna, lepsza niż w modelu podstawowym ma być także bateria o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem 65W, pozwalająca na pełne naładowanie sprzętu w mniej niż 50 minut. W oparciu o dane leakstera premiery modelu w Indiach możemy spodziewać się na przełomie stycznia i lutego, do Polski trafi on zapewne kilka tygodni później. W zależności od pamięci operacyjnej i wewnętrznej (ceny mają kształtować się na poziomie od 24 tys. (ok. 1300 zł) do 28 tys. rupii (ok. 1510 zł).

Źródło: Android Authority, zdjęcie: OnePlus