OnePlus nie chce aktualizować smartfonów w nieskończoność

W ostatnich latach zapanowała moda na wydłużanie wsparcia dla smartfonów z Androidem na pokładzie. Rekordzistą w tej materii wydaje się być Samsung, który w przypadku swoich najnowszych flagowców zapewnia 7 lat aktualizacji oprogramowania. Nieco inne zdanie ma szef koncernu OnePlus. Kinder Liu nie jest entuzjastą wspierania smartfonów przez tak długi czas. Dlaczego?

Smartfon ma działać bez kompromisów

CEO OnePlusa twierdzi, że usilne wydłużanie żywota danego modelu aktualizacjami negatywnie wpływa na jakość jego pracy na przestrzeni kolejnych lat. A przecież nie o to chodzi, by flagowe smartfony z czasem odczuwalnie zwalniały. Liu twierdzi, że maksymalny czas wsparcia powinien wynosić około czterech lat. I sporo w tym racji. Sam nie znam osoby, która korzystałaby ze swojego smartfona dłużej, niż przez dwa – trzy lata.

Po kilku latach od premiery nawet topowe urządzenia odstają już od bieżących standardów, jeśli chodzi o płynność pracy. A przeładowywanie ich dodatkowymi funkcjami nie wpływa pozytywnie na wydajność. Zdaje się to rozumieć m.in. Apple, które – owszem – długo wspiera swoje smartfony, ale najbardziej zaawansowane rozwiązania serwuje wyłącznie w przypadku najnowszych modeli. Jak będzie w tej materii kształtował się rynek smartfonów z Androidem? Najpewniej dowiemy się tego w nadchodzących miesiącach.

A co ile lat Wy wymieniacie swoje smartfony na nowsze modele?

Czytaj też: OnePlus 12R oficjalnie w Polsce!

Grafika tytułowa: OnePlus