OneDrive nie działa! Poważna awaria chmury Microsoft!

Jeśli dziś rano próbowaliście skorzystać z Waszych plików przechowywanych w chmurze OneDrive, mogliście napotkać na ogromne problemy. Od rana chmura od Microsoftu nie działa. Nie można synchronizować danych i korzystać z tych, które nie są przechowywane lokalnie. Niedogodności w tym zakresie raportują użytkownicy z całego świata!

Awaria OneDrive – co wiemy?

Od samego rana – mniej więcej od godziny 5:00 czasu polskiego – nie ma możliwości skorzystania z chmury OneDrive. Komputery i urządzenia mobilne mają problem z zalogowaniem się do usługi i synchronizacją plików. Użytkownicy popularnego rozwiązania zgłaszają problemy między innymi na Twitterze oraz na forach koncernu z Redmond. Microsoft wie więc o problemach i z pewnością intensywnie pracuje nad ich rozwiązaniem.

Awaria OneDrive to spory problem. Wielu użytkowników usługi przechowuje w niej swoje dokumenty i pliki służbowe i w związku z problemami – nie może właśnie uzyskać do nich dostępu. Miejmy nadzieję, że Microsoft skutecznie upora się z problemami i że nasze pliki zostaną przywrócone do użytku w stanie „nietkniętym”. Utrata ważnych dla nas danych mogłaby skutecznie zniechęcić wielu użytkowników do dalszego korzystania z rozwiązania z Redmond.

Czytaj też: WWDC 2022 – oto nowości od Apple!

Póki co nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta. Pozostaje liczyć na sprawne działania ze strony programistów Microsoftu. Nikt z nas nie lubi tracić nawet na pewien czas dostępu do swoich plików – szczególnie gdy są one ważne, prawda?