One UI 6.0 z niesamowitą nowością?

Fani smartfonów i tabletów Galaxy z niecierpliwością wyczekują wdrożenia Androida 13 z One UI 5.0, które powinno wystartować lada moment. Nowa wersja nakładki systemowej od koreańskiego koncernu przyniesie wiele usprawnień i ciekawych rozwiązań dla wspomnianego sprzętu. Dowiedzieliśmy się też właśnie, że Samsung ma bardzo ambitne plany wobec One UI 6.0 – wersji oprogramowania, która za kilkanaście miesięcy będzie dystrybuowana z Androidem 14.

fot. Samsung

Aktualizacje w tle wkrótce dla urządzeń Samsunga?

Już wkrótce Samsung może zaserwować swoim urządzeniom, pracującym w oparciu o system Android, możliwość aktualizowania w tle, w trakcie pracy smartfona lub tabletu. Obecnie niestety proces wdrażania poszczególnych aktualizacji – czy to w przypadku łatek bezpieczeństwa czy też, gdy wprowadzane są nowe funkcje – uziemia nasze urządzenie na czas instalacji wynoszący średnio 10-20 minut.

To ma się jednak zmienić. Jeśli plany Samsunga nie spalą na panewce, aktualizowanie urządzeń koreańskiego koncernu będzie przebiegało w podobny sposób, w jaki dziś aktualizujemy – na przykład – Chromebooki. Paczki danych pobierane będą „w tle” i instalowane w toku zwyczajnej pracy urządzenia. Gdy cały proces zostanie zakończony, otrzymamy najpewniej powiadomienie o konieczności przeprowadzenia ponownego rozruchu smartfona lub tabletu.

Czytaj też: YouTube Premium podrożeje?

Mechanizm, który planuje wdrożyć Samsung imponuje. Miejmy nadzieję, że trafi on na pokład naszych urządzeń Galaxy już na przełomie 2023 i 2024 roku. Jeśli pojawią się jakieś bardziej klarowne wieści na temat tego rozwiązania – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Samsung