Odważna wizja Volkswagena!

Volkswagen to jeden z wiodących dostawców samochodów w ujęciu globalnym. Koncern z Wolfsburga w ostatnich miesiącach stawia na bardzo intensywną elektryfikację swojej gamy modelowej po to, by sprostać unijnym wytycznym w owej kwestii. Gigant snuje jednak też odważne plany na innych płaszczyznach. Jedną z nich jest jazda autonomiczna.

Autonomiczne samochody od Volkswagena już wkrótce?

VW ma bardzo poważne plany wobec rynku samochodów autonomicznych. Potwierdza to Thomas Schafer, dyrektor generalny marki Volkswagen. Według jego prognoz jazda autonomiczna wpisze się w naszą codzienność do końca tej dekady. Póki co jednak konieczne jest prowadzenie intensywnych prac nad rozwojem technologii mających stanowić trzon w przypadku autonomicznych samochodów.

Ważne jest to, by samochody autonomiczne oferowały zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa jazdy niż takie prowadzone przez kierowcę. By sztuczna inteligencja potrafiła odpowiednio reagować na niespodziewane sytuacje na drodze. W końcu bezpieczeństwo podróżnych to kwestia priorytetowa prawda? Najbliższe lata przyniosą intensywne testy kolejnych rozwiązań – także u Volkswagena, który do 2030 roku chce być jednym z liderów, jeśli chodzi o samochody autonomiczne.

Czytaj też: Problemy Tesli w Chinach

Plan niemieckiego koncernu jest bardzo ambitny. Czy się powiedzie? Tego dowiemy się za kilka lat. Niemcy dysponują nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz uzdolnionymi inżynierami. Potencjał jest. Pytanie – w jaki sposób zostanie wykorzystany?