Nowy system ostrzegania ONZ już wkrótce?

Polski system ostrzegania Alert RCB często jest wykorzystywany do informowania nas o potencjalnych niebezpieczeństwach bądź o ważnych wydarzeniach związanych z funkcjonowaniem naszego kraju. Jak się okazuje, systemy wczesnego ostrzegania funkcjonują także w innych krajach. Do wdrożenia takiego rozwiązania przygotowuje się m.in. ONZ. Miałoby być to rozwiązanie ostrzegające o dynamicznych zdarzeniach związanych z naszym klimatem.

fot. Matthew TenBruggencate / Unsplash

Nadchodzi system ostrzegania ONZ!

System alarmowania od ONZ ma przynieść korzyści przede wszystkim dla krajów trzeciego świata, których nie stać na wdrażanie podobnych rozwiązań w tak szerokim zakresie, jak czynią to bogatsze państwa. A przecież często to właśnie biedne kraje są najbardziej poszkodowane w wyniku rozmaitych klęsk żywiołowych. Wystarczy cofnąć się kilka lat wstecz i spojrzeć w stronę Haiti, które nawiedzały potężne trzęsienia ziemi. Pamiętacie je jeszcze?

Dlatego właśnie tak ważne jest – szczególnie w obliczu postępujących zmian klimatycznych – i coraz częściej występujących, powiązanych z nimi anomalii pogodowych – budowanie globalnego systemu ostrzegania. W tym celu nawiązana zostanie współpraca ze Światową Organizacją Meteorologiczną, która ma zaowocować opracowaniem takiej technologii, która ma przyczynić się do uratowania milionów ludzkich istnień.

Czytaj też: Jak zrezygnować z subskrypcji Microsoft 365?

No cóż – upłynie jeszcze sporo czasu, zanim doczekamy się kolejnych informacji związanych ze wspomnianym projektem ONZ. Oczywiście jeśli pojawią się w tej kwestii jakieś nowe, konstruktywne wieści, to będziemy Was informować. Oby prace ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych były owocne!

Grafika tytułowa: Ilyass SEDDOUG / Unsplash