Jak zrezygnować z subskrypcji Microsoft 365?

Microsoft 365 to jedna z najważniejszych usług w obecnym portfolio koncernu z Redmond. Dzięki tej subskrypcji uzyskujemy dostęp do wielu przydatnych aplikacji, które w znaczącym stopniu ułatwiają nam codzienną pracę. Co jednak zrobić w momencie, w którym rozwiązanie Microsoftu przestanie być dla nas przydatne? Jak zrezygnować z subskrypcji Microsoft 365? Podpowiadamy!

Microsoft 365 to usługa poprawiająca produktywność!

Koncern z Redmond świetnie sobie radzi w świecie usług subskrypcyjnych. Wystarczy przypomnieć jaką furorę zrobił gamingowy abonament Xbox Game Pass Ultimate. Nawet Sony jest zazdrosne o sukces tego rozwiązania i opracowuje właśnie podobne dla użytkowników konsol PlayStation.

Koncern z Redmond oferuje nam również subskrypcję do celów służbowych – Microsoft 365. Dzięki wchodzącym w jej skład aplikacjom mamy zmaksymalizować swoją produktywność zarówno w pracy, jak i podczas nauki. Office w postaci abonamentu ma też potężną przewagę nad wersją pudełkową oprogramowania.

Jeśli bowiem zdecydujemy się na jednorazowy zakup pakietu Microsoft Office, to tak naprawdę wydajemy sporą sumę na oprogramowanie, które w przyszłości będzie aktualizowane wyłącznie, jeśli chodzi o wykryte błędy lub luki bezpieczeństwa. Nie doczekamy się natomiast nowych funkcji opracowywanych cyklicznie przez programistów koncernu z Redmond.

Aplikacje wchodzące w skład pakietu Microsoft 365 są natomiast rozwojowe – Amerykanie regularnie wzbogacają je o atrakcyjne dla użytkowników nowe rozwiązania. Dlatego też, decydując się na opłacanie abonamentu mamy pewność, że zawsze korzystamy z najnowszych wersji aplikacji wchodzących w skład pakietu Microsoft Office.

Co zrobić, gdy już nie potrzebujemy Microsoft 365?

Może się zdarzyć, że po pewnym czasie przestaniemy korzystać z Microsoft 365 (na przykład z powodu zakończenia nauki, zmiany pracy bądź przejścia na emeryturę). Jakie kroki musimy podjąć, by zrezygnować z owego rozwiązania i nie narazić się na dalsze koszty opłacania cyklicznego abonamentu? Wbrew pozorom nie jest to czynność trudna. Wystarczy nam do tego 5 minut i nasza ulubiona przeglądarka internetowa.

W pierwszej kolejności musimy odwiedzić stronę internetową powiązaną z kontem Microsoft. Gdy już się na niej znajdziemy, musimy się zalogować podając nasz adres e-mail w usłudze Outlook i nasze hasło. Zostaniemy wtedy przeniesieni do panelu zarządzania kontem Micrsoft w którym znajdziemy odnośnik Zarządzanie usługą Microsoft 365. Musimy go wybrać. Przeniesie nas on na najbardziej interesującą nas stronę.

Teraz tak naprawdę jeden krok dzieli nas od zrezygnowania z dalszego opłacania abonamentu na pakiet Office. Wystarczy wybrać jedną z dwóch opcji: Wyłącz rozliczenia cykliczne bądź Anuluj subskrypcję. Obydwa odnośniki prowadzą do rezygnacji z dalszego korzystania z Microsoft 365. Jeśli zdecydujecie się na taki krok, to stracicie dostęp do aplikacji pakietu Office z końcem bieżącego okresu rozliczeniowego. Nie będą już też pobierane kolejne pieniądze na poczet przedłużenia abonamentu.

Czytaj też: Microsoft 365 – czym jest i czy warto postawić na subskrypcję?

Et voila! Po wykonaniu powyższej czynności możecie cieszyć się cykliczną oszczędnością na korzystaniu z Microsoft 365. Jak widzicie, rezygnacja z opłacania subskrypcji wcale nie jest skomplikowanym zadaniem. Wystarczy chwila skupienia i dostęp do Internetu!