Nowy średniopółkowy Snapdragon dla graczy? Oto on!

Qualcomm niejednokrotnie udowadniał nam, że potrafi projektować i wdrażać bardzo ciekawe rozwiązania – nie tylko dla topowych smartfonów i tabletów. Koncern z USA wprowadza właśnie na rynek nowy procesor – Snapdragon 782G – stworzony z myślą o mocnych urządzeniach ze średniej półki cenowej.

Snapdragon 782G oficjalnie!

Omawiany chipset wykonany został w technologii 6 nm. Mamy tu ośmiordzeniowy procesor wraz z współpracującym układem graficznym Adreno 642L. Producent deklaruje, że nowość jest mocniejsza od poprzednika – Snapdragona 778G+ – o 10%. To różnica, którą mogą odczuć na przykład gracze podczas zabawy przy ulubionych tytułach mobilnych. Klatkaż i płynność rozgrywki powinny nieco wzrosnąć w najpopularniejszych tytułach.

Snapdragon 782G zapewni użytkownikom wsparcie dla technologii Quick Charge 4+. Obsłuży ponadto Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.2. Za łączność w technologii 5G odpowiadał będzie ceniony modem Snapdragon X53. Ciekawostką jest natomiast możliwość współpracy z modułami fotograficznymi o maksymalnej rozdzielczości 200 MP. Czyżby szykowała się nam mała rewolucja w tej kwestii na średniej półce cenowej?

Czytaj też: Specyfikacja OnePlus Ace 2 zdradza tajemnice!

Nie wiemy jeszcze które urządzenia jako pierwsze zaoferują nam nowy procesor Qualcomma. Możemy się jednak spodziewać, że pierwsze z nich poznamy już na przełomie najbliższych tygodni. Jestem ciekaw, jak będą się sprawowały w codziennym użytkowaniu.

Grafika tytułowa: Qualcomm