Nowy sposób na uświadomienie Rosjan? Oto CallRussia!

Trudno nie spostrzec się, że rosyjska propaganda ogłupia obywateli tego kraju w związku z agresją Putina wobec Ukrainy. Dlatego właśnie Zachód próbuje na wszelkie sposoby uświadamiać Rosjan w sprawie tego, co dzieje się w Ukrainie. Słyszeliśmy już o działaniach kolektywu Anonymous, który włamywał się w ostatnich dniach na serwery rosyjskiej telewizji. Czas na akcję CallRussia!

CallRussia – zadzwoń do Rosjan i opowiedz im o wojnie!

Pomysł stworzenia inicjatywy CallRussia narodził się na Litwie. Organizatorzy akcji pozyskali pewną bazę rosyjskich numerów telefonicznych. Powstała także przygotowana od podstaw strona internetowa, której zadaniem jest łączenie nas z jednym z czterdziestu milionów numerów zgromadzonych w bazie. Zadaniem ochotnika jest porozmawianie z wylosowanym dla nas Rosjaninem o tym, co dzieje się w Ukrainie.

Oczywiście w naszych staraniach przełamania rosyjskiej ofensywy propagandowej nie będziemy osamotnieni. Witryna CallRussia postara się przeprowadzić nas przez rozmowę w taki sposób, by możliwe było przekonanie naszego rozmówcy do prawdziwych informacji nawet, jeśli jest on zaznajomiony wyłącznie z narracją rosyjskich władz i mediów opłacanych przez Putina.

Czytaj też: Wyrzutnie Piorun – dlaczego Rosja tak się ich boi?

CallRussia to bardzo szczytna akcja. Na razie nie wiadomo jednak, czy przyniesie jakieś wymierne efekty, jeśli chodzi o zaznajamianie Rosjan z prawdziwymi informacjami związanymi z wojną w Ukrainie. Tego dowiemy się dopiero za kilka, bądź kilkanaście dni.