Nowy sposób na odszukanie smartfona z Androidem?

Czy zdarzyło się Wam kiedyś zgubić smartfona bądź zostawić go w takim miejscu, w którym ciężko było go później odnaleźć? Zapewne niejedna osoba mierzyła się z takim problemem. Do tej pory, by wygodnie zlokalizować urządzenie, musiało być ono połączone z Internetem (co nierzadko było niemożliwe – ze względu na to, że na przykład w momencie zagubienia dane mobilne były wyłączone). Google pracuje nad nowym rozwiązaniem, dzięki któremu mamy odszukać smartfona pozostającego offline.

Lokalizowanie smartfona wkrótce offline!

Za lokalizowanie smartfonów odpowiadała do tej pory funkcja Znajdź mój telefon instalowana na naszych urządzeniach w postaci dodatkowej aplikacji. Sprawdzałem ją kilka razy i muszę przyznać, że dość precyzyjnie lokalizowała mój sprzęt. Zdarza się jednak, że nasz smartfon pozostawimy gdzieś odłączony od Internetu. Albo po prostu, że w międzyczasie się rozładuje. Wtedy jesteśmy „ugotowani”.

Google zdaje sobie z tego sprawę i pracuje nad rozwiązaniem pozwalającym na lokalizowanie również takich smartfonów, które pozostają odłączone od Internetu. Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że nowość ma dość mocno przypominać Apple Find My. Funkcja miałaby więc wykorzystywać inne urządzenia pracujące pod kontrolą Androida do lokalizowania egzemplarzy zgubionych i skradzionych.

Czytaj też: Stłamszona moc iPhone 14 Pro

Nie wiadomo jeszcze, czy nowe rozwiązanie trafi do aplikacji Znajdź mój telefon, czy może – na przykład – będzie składową Androida 14. Gdy tylko pojawią się jakieś bardziej klarowne wieści w tej sprawie – będziemy Was informować.

Grafika tytułowa: Jonas Leupe / Unsplash