Nowy Redmi to… laptop dla graczy!

Redmi to uznana na polskim rynku marka niedrogich smartfonów i tabletów o świetnym stosunku ceny do jakości. Należy do Xiaomi. Dziś spłynęły do nas wieści na temat Redmi G Pro Gaming Ryzen Edition który – co ciekawe – jest laptopem dla graczy. Co wiemy o tym niezwykłym urządzeniu? Czy będzie warto rozważyć jego zakup?

Redmi G Pro Gaming Ryzen Edition – gracze będą zadowoleni?

Nowy laptop Xiaomi wyposażono w 16-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2,5K. Jego częstotliwość odświeżania to 240 Hz. Sercem laptopa jest procesor AMD Ryzen R7-6800H wspierany przez 16 GB RAM. Na dane użytkownika wygospodarowano 512 GB przestrzeni na dysku SSD. Za przetwarzanie grafiki odpowiada natomiast układ graficzny NVIDIA RTX 3060. Urządzenie zasila bateria o pojemności 80 Wh ładowana z mocą 330 W.

Omawiany laptop wyposażony zostanie w szereg przydatnych złącz – port USB-C z obsługą PowerDelivery o mocy 100 W, trzy porty USB-A 3.2 Gen2, jeden port USB-A 2.0, port Mini DP 1.4, port HDMI 2.0, gniazdo kart SD, wyjście słuchawkowe 3,5 mm oraz port Ethernet. Mamy tu też podświetlaną pełnowymiarową klawiaturę z częścią numeryczną. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 11. Omawiany laptop waży około 2,6 kg.

Czytaj też: Huawei Matebook X Pro 2022 – bezkompromisowy laptop do pracy!

Nie znamy jeszcze europejskiej ceny nowości od Redmi. W Chinach trzeba za ów sprzęt zapłacić równowartość około 6000 złotych w przeliczeniu na naszą walutę. Jeśli urządzenie trafi na polski rynek, to z pewnością do tej ceny trzeba będzie doliczyć liczne podatki.