Nowy Fiat Grande Panda oficjalnie!

Fiat, jedna z najstarszych i najbardziej znanych marek motoryzacyjnych na świecie, świętuje swoje 125-lecie. Firma, której historia pełna jest innowacji i osiągnięć, postanowiła uczcić ten wyjątkowy jubileusz wprowadzeniem nowego modelu – Grande Panda. Nowa wersja popularnego samochodu ma być odpowiedzią na potrzeby współczesnych rodzin i miejskiego stylu życia, łącząc tradycję z nowoczesnością. Grande Panda, zaprojektowana w Turynie, ma na celu umocnienie globalnej pozycji marki, oferując kompaktowe i przestronne wnętrze, które zaspokoi potrzeby klientów na całym świecie.

fot. Fiat

Olivier Francois o nowym modelu

Olivier Francois, dyrektor generalny marki Fiat i globalny dyrektor ds. marketingu Stellantis, podkreśla, że Grande Panda jest symbolem przyszłości marki. „Najlepszym sposobem, aby świętować 125-lecie powstania marki Fiat, jest zapisanie pierwszych stron naszej przyszłej historii, zaczynając od nowego Fiata Grande Panda. Zaprojektowany w Turynie we Włoszech przez nasze Centrum Stylu, nowy Fiat ucieleśnia wartości swojego poprzednika.” Nowa Panda, oparta na globalnej platformie, ma zwiększyć zasięg marki, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla klientów na wszystkich kontynentach. Francois dodaje, że Grande Panda to idealny samochód dla rodzin i miejskiego stylu życia, podkreślając jednocześnie włoskie korzenie i wyjątkowy design.

Grande Panda jest pierwszym modelem nowej rodziny samochodów, które Fiat planuje wprowadzać na rynek każdego roku aż do 2027 roku. Nowa gama modeli została zaprojektowana z myślą o globalnym rynku, wykorzystując platformę Smart Car, która umożliwia produkcję różnych wariantów pojazdów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Grande Panda, wyróżniająca się kompaktowym, ale przestronnym wnętrzem, jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla rodzin, jak i do codziennego użytkowania w mieście. Model ten odzwierciedla nowoczesne podejście marki do mobilności, łącząc innowacyjny design z funkcjonalnością, co pozwala Fiatowi kontynuować swoją ponad stuletnią tradycję dostarczania niezawodnych i stylowych samochodów.

Czytaj też: Nowe globalne wyzwanie marki FIAT

Grafika tytułowa: Fiat