Nowy Casio G-Shock dla fanów smartwatchy!

Casio G-Shock to zegarki tworzone z myślą o wymagających użytkownikach. Japoński koncern stawia w ich przypadku na wytrzymałość oraz funkcjonalność. Najnowsza propozycja w ofercie giganta to G-Shock z funkcjami smart oraz solidny akumulator. Co warto wiedzieć na jego temat?

Sprzęt dla wymagających sportowców?

Nowa linia zegarków G-SQUAD GBD-H2000 wykorzystuje zaawansowany pakiet technologii śledzenia kondycji od koncernu Polar. To pierwsza sytuacja, w której koncern z Finlandii udostępnia swoje autorskie rozwiązania konkurentowi. Oczywiście możemy się spodziewać, że Casio musiało za licencję zapłacić niemałe pieniądze.

Smartwatche Casio najnowszej generacji to także optyczny czujnik tętna, wbudowana funkcja GPS, wbudowany kompas, żyroskop, wysokościomierz, czujnik temperatury i akcelerometr. Co ciekawe, zadaniem nowych zegarków nie jest przekazywanie nam powiadomień ze smartfona. Niektóre osoby lubią się jednak od nich odciąć od czasu do czasu.

Całość zamknięta została w odpornej na wstrząsy obudowie z włókna węglowego. Na naszych nadgarstkach zapniemy natomiast przyjazną dla środowiska opaskę wykonaną z plastiku z biomasy na bazie kukurydzy.

Prezentowany sprzęt wytrzymuje między ładowaniami około 16 godzin ciągłego treningu z GPS i monitorowaniem tętna oraz solidne dwa miesiące pracy w trybie zegarka z całkowicie wyłączonym pomiarem tętna. Energię możemy oczywiście uzupełniać z sieci elektrycznej bądź dzięki wbudowanym w zegarek panelom słonecznym.

Czytaj też: MSI VIGOR GK71 oficjalnie!

Producent nie podał jeszcze niestety cen swoich nowych zegarków (dostępne będzie kilka ich wariantów). Czekamy na owe informacje z niecierpliwością!

Grafika tytułowa: Casio