Nowości od Denona: takich słuchawek marka jeszcze nie miała

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki wykorzystują najnowsze systemy redukcji szumów, opracowane przez ekspertów japońskiej marki. 

Denon, japoński producent znany ze swojego sprzętu audio, w ubiegłym tygodniu zaprezentował swoją pierwszą linię prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych. Modele AH-C830NCW i AH-C630W są kompatybilne z dowolnym urządzeniem multimedialnym obsługującym technologię Bluetooth i zapewniają realistyczny dźwięk dzięki najnowocześniejszym dynamicznym przetwornikom o dużej średnicy, a wszystko to w przystępnej cenie – za pierwszy z nich, z hybrydową aktywną redukcją szumów, zapłacimy 749 zł, za drugi – 499 zł. Co jeszcze sprawia, że warto się nimi zainteresować? 

Czytaj też: Nowy amplituner Denona to gwarancja audiofilskiej jakości

Słuchawki Denon AH-C830NCW wyróżnia system ANC, opracowany przez akustyków Denon, który wykorzystuje dwa mikrofony w każdej słuchawce i zaawansowane przetwarzanie w celu zmniejszenia hałasu otoczenia docierającego do uszu słuchacza. W trybie transparentności funkcje miksowania redukcji szumów i dźwięków otoczenia można szybko przełączać za pomocą prostego przycisku dotykowego, a funkcja detekcji użycia wykrywa, kiedy słuchawki są noszone i zdejmowane oraz automatycznie odtwarza i wstrzymuje muzykę.

Oba premierowe modele zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wiele godzin słuchania – do 6 godzin bezprzewodowego odtwarzania muzyki przez Bluetooth na jednym ładowaniu i do 24 godzin łącznie z dodatkowymi cyklami ładowania z dołączonego etui (model bezprzewodowy z ANC) lub do 4.5 godziny bezprzewodowej muzyki Bluetooth na jednym ładowaniu i do 18 godzin łącznie, z dodatkowymi cyklami ładowania z dołączonego etui (model bezprzewodowy). 

Słuchawki mają klasę odporności na wilgoć IPX4, dzięki czemu można je bezpiecznie nosić nawet podczas deszczu lub intensywnych treningów. Ponadto, słuchawki douszne Denon z redukcją szumów obsługują funkcję Google Fast Pair, która umożliwia łatwe i wygodne parowanie urządzeń.  

„Przez lata z zapałem pracowaliśmy nad wprowadzeniem najwyższej jakości dźwięku Denon Hi-Fi do kompaktowych, przystępnych cenowo bezprzewodowych słuchawek dousznych, a teraz nadszedł idealny czas, ponieważ coraz więcej osób poszukuje się lepszego dźwięku w domu i w podróży” — powiedział Trip Randall, prezes firmy Denon. 

Oba modele są dostępne w kolorze czarnym lub białym. Słuchawki douszne z redukcją szumów mają błyszczące wykończenie ze srebrnymi akcentami, a wersja bez ANC ma eleganckie matowe wykończenie. Bezprzewodowe słuchawki douszne Denon są już dostępne w sprzedaży na Denon.com.