Nowe szaty pamięci gamingowych Kingstona

Kingston wprowadził do sprzedaży pamięć Kingston FURY, następcę linii HyperX.  W ofercie producenta są już dostępne trzy modele FURY: Renegade, Beast oraz Impact. Pasjonaci komputerów i gracze mogą teraz modernizować swoje systemy stosownie do indywidualnych wymagań, wykorzystując moduły pamięci DDR4 z podświetleniem RGB, DDR4 bez podświetlenia RGB. W ofercie są też moduły DDR3 do laptopów.

Entuzjaści elektronicznej rozrywki, którzy preferują pamięci operacyjne Kingstona muszą się przyzwyczaić do nowego nazewnictwa modułów. Jak wiadomo, producent niedawno sprzedał markę HyperX z niemal całym „dobrodziejstwem inwentarza”  do HP. Z oferty Kingstona zniknęły akcesoria dla graczy, pamięci i dyski wprawdzie zostały, ale nie mogą już się nazywać HyperX. Teraz pamięci gamingowe Kingstona będą dostępne pod marką FURY. Na rynek wchodzą właśnie nowe moduły w trzech wersjach.

Przy okazji tej transakcji warto zwrócić uwagę na jeden drobiazg. Wraz z przeniesieniem marki HyperX do HP zmienił pracodawcę Marcin Forbert, manager tych produktów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest to chyba pierwszy przypadek w historii firmy (a na pewno w polskim oddziale), gdy ktoś opuszcza jej szeregi.

Kingston FURY Renegade

Kingston FURY Renegade DDR4 RGB1 mają częstotliwość taktowania wynoszącą nawet 4600 MHz oraz minimalne opóźnienia (CL15-CL19). W dynamicznym podświetleniu RGB wykorzystano opatentowaną przez Kingston FURY technologię Infrared Sync Technology, która zapewnia płynność i synchronizację efektów świetlnych. Moduł Kingston FURY Renegade DDR4, wyróżniający się czarnym rozpraszaczem ciepła o wyrazistej stylistyce i dopasowaną kolorystycznie czarną płytą PCB, zapewnia wyjątkowo dużą częstotliwość taktowania (5333 MHz2) i małe opóźnienia (CL13-CL20). Oba modele mają certyfikaty Intel XMP oraz konfigurowalne ręcznie w BIOS-ie profile zoptymalizowane pod kątem najnowszych układów Intela. Pamięć ta jest dostępna w pojedynczych modułach o pojemności 8 GB – 32 GB oraz w zestawach po 2, 4 lub 8 sztuk, o łącznej pojemności do 256 GB.

Kingston FURY Beast

Kluczowe parametry modułów Kingston FURY Beast DDR4 RGB i Kingston FURY Beast DDR4 to maksymalna częstotliwość taktowania 3733 MHz i opóźnieniami na poziomie CL15–19. Pamięć ta jest dostępna w pojedynczych modułach o pojemności 8 GB – 32 GB oraz zestawach po 16 GB – 128 GB. Inna opcja to Kingston FURY Beast DDR4 ― model z prostym i stylowym rozpraszaczem ciepła, dostępny w pojedynczych modułach o pojemności 4 GB – 32 GB lub pakietach po 8 GB – 128 GB. Oba powyższe produkty są wyposażone w funkcję typu Plug&Play która umożliwia automatyczne zwiększanie częstotliwości taktowania do 2666 MHz. Mają też certyfikaty Intel XMP Ready i Ready for AMD Ryzen. Ponadto dostępne są zestawy pamięci DDR3.

Kingston FURY Impact

Użytkownik może wyposażyć swój notebook lub mały komputer w pamięć SODIMM Kingston FURY Impact, aby ograniczyć do minimum opóźnienia i zobaczyć na ekranie jeszcze więcej szczegółów. Moduł pamięci Kingston FURY Impact DDR4 ma certyfikaty Intel XMP Ready i Ready for AMD Ryzen dla maksymalnej pojemności 64 GB oraz funkcję Plug&Play pozwalającą na automatyczne zwiększanie częstotliwości taktowania do największej opublikowanej wartości (maksymalnie 3200 MHz3). Obsługuje najnowsze technologie procesorów Intel i AMD. Można zainstalować czarną płytę PCB o eleganckim kształcie, aby bezproblemowo zwiększać wydajność komputera bez konieczności wykonywania jakichkolwiek operacji w systemie BIOS. Niskonapięciowy (1,2 V) moduł pamięci Kingston FURY Impact DDR4 pozwala uzyskać wydajny, cichy i efektywnie chłodzony system. Moduły DDR3 są również dostępne w wersjach z częstotliwością taktowania do 1866 MHz.

Bardzo nas cieszy, że dzięki Kingston FURY możemy nadal spełnić oczekiwania graczy i pasjonatów technologii komputerowych, dostarczając im te same wydajne moduły pamięci i zapewniając odpowiednią obsługę Kingston FURY ma odpowiednie produkty zarówno dla tych osób, które chcą w łatwy i budżetowy sposób usprawnić system, jak i dla tych, które chcą zmaksymalizować jego możliwości, żeby uzyskać możliwie najlepsze wrażenia podczas grania ― mówi Iwona Zalewska, DRAM business manager w Kingston EMEA.

Pełna specyfikacja modułów Kingston FURY znajduje się tutaj