Nowe produkty od ADATA i XPG

Oferta ADATA wzbogaciła się o pamięci DDR5, szybkie SSD, karty pamięci. Są też nowości z segmentu XPG – sprzętowe, w tym moduły DDR5 z transferem 12600 TM/s, czy ważącym poniżej 2 kg ultrabookiem gamingowym.

W trakcie ,,Xtreme Innovation” zaprezentowano najnowsze produkty ADATA, takie jak dyski SSD, czy karty pamięci, a także rozwiązania XPG dedykowane graczom. W roli prowadzącej zadebiutowała cyfrowa ambasadorka marki XPG – MERA. W tym roku ADATA świętuje dwudziestą rocznicę powstania.

Komponenty nowej generacji

ADATA zaprezentowała moduły pamięci DDR5, pracujące z częstotliwością 8400 MT/s i zasilane są napięciem 1,1 V, co zwiększa wydajność energetyczną. Dostępne są pojemności – do 64 GB. Nowy dysk SSD ADATA LEGEND PCIe Gen4 osiąga transfer przy odczycie danych do 7400 MB/s. Z kolei zewnętrzny dysk SSD USB4, wykorzystując najnowszy interfejs USB4, SE920 jest w stanie osiągnąć prędkość do czterech razy większą niż jego poprzednicy z USB3.2. Odpowiada to prędkości około 4000 MB/s. Aby zapewnić maksymalną stabilność w każdym środowisku, SE920 jest wyposażony w opatentowaną przez ADATA technologię przewodzenia ciepła, która zapewnia optymalne chłodzenie.

ADATA zaprezentowała również kartę pamięci nowej generacji – Premier Extreme SDXC SD7.0 Express PCIe Gen3x1 UHS-I U3 Class 10 ze wsparciem dla PCIe, dzięki najnowszej specyfikacji SD7.0. Kluczowy parametr czyli maksymalna prędkość  odczytu i zapisu do 800/700 MB/s. Karta ta jest wstecznie kompatybilna z UHS-I.

XPG dla graczy

XPG oferuje też pełną linię modeli Gen4. Wśród nich Red Dot GAMMIX S70, który osiąga prędkość do 7400MB/ i SSD GAMMIX S70 Blade i S50 Lite. Podobnie jak w przypadku ADATA, XPG wprowadzi nowe moduły pamięci DDR5 jeszcze w tym roku. Ten moduł DRAM nowej generacji zapewnia prędkość do 12600 MT/s dla płynniejszej rozgrywki i zwiększonej wydajności. Pozostałe komponenty obejmują zasilacz XPG CYBERCORE Platinum z certyfikatem 80 PLUS Platinum. Zasilacz ten zapewnia do 1300 W stabilnej, ciągłej mocy oraz efektywne chłodzenie dzięki wbudowanemu wentylatorowi XPG Vento Pro 120mm z ultra cichym podwójnym łożyskiem kulkowym firmy Nidec. Dostępne będą również modele o mocy 850 W i 1000 W.

Ceny i dostępność produktów jeszcze nie są znane.

XPG XENIA 15 Gaming Lifestyle Ultrabook

Najnowsza XENIA 15 wyposażona jest w nowy procesor Intel Tiger Lake H 11. generacji i7, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3060 lub RTX 3070, 32 GB pamięci RAM XPG DDR4 oraz szybki dysk SSD XPG Gen 4 o pojemności 1 TB. Podobnie jak XENIA 14, XENIA 15 posiada korpus wykonany z wysokiej jakości stopu magnezu, dzięki czemu jest lekkim laptopem o wadze poniżej 2 kg. XENIA 15 posiada także mechaniczną klawiaturę z podświetleniem RGB, przestronny 15,6-calowy ekran QHD 165Hz i obsługuje najnowszy standard Thunderbolt 4.

Oprogramowanie do zarządzania ekosystemem XPG PRIME

Oprócz sprzętu, ADATA zaprezentowała również oprogramowanie do zarządzania ekosystemem produktów, XPG PRIME. Dzięki XPG PRIME, użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi ustawieniami produktów XPG w jednej aplikacji, w dowolnym stopniu. Jeśli chcą szybko zsynchronizować całe oświetlenie RGB z efektem tęczy, mogą to zrobić za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownicy mogą również ręcznie ustawić każdą diodę LED w każdym produkcie XPG, aby stworzyć wrażenia świetlne dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Oprogramowanie treningowe XPG GRIT

GRIT to skrót od Game Reaction Intensity Training. Oprogramowanie to zawiera serię sal szkoleniowych, które pomagają graczom poprawić ich wydajność w grach. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji GRIT może śledzić wyniki użytkowników na przestrzeni czasu i identyfikować konkretne słabości. Korzystając z tych informacji, GRIT poleca konkretne ćwiczenia, aby pomóc użytkownikom poprawić swoje umiejętności, działając w zasadzie jak cyfrowy trener esportowy. Obecnie GRIT jest ograniczony tylko do ćwiczeń dla gier FPS, ale XPG pracuje nad rozszerzeniem zakresu na inne gatunki w najbliższej przyszłości.