Nowe modele Maca z chipami M2

Apple przygotowuje się do wypuszczenia na rynek nowych komputerów Mac, posiadających nową generację własnych chipów.

Jak donosi, zazwyczaj dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga , gigant technologiczny rozpoczął szeroko zakrojone testy co najmniej dziewięciu modeli komputerów Mac z czterema różnymi chipami M2. To sugeruje, że Apple przygotowuje się do ich wprowadzenia.

Gurman twierdzi, że Apple testuje maszyny przy użyciu aplikacji innych firm z App Store. Dzienniki programistów tych aplikacji dają nam wyobrażenie o tym, czego możemy się spodziewać po nadchodzącej partii komputerów firmy.

Jednym z testowanych urządzeń jest MacBook Air z układem M2. Ma on osiem rdzeni procesora i 10 rdzeni graficznych, w porównaniu z ośmioma w obecnym modelu. Poprzednie doniesienia sugerują, że następny MacBook Air będzie gruntownie przebudowany. Modyfikacje obejmą cieńszą ramę, więcej portów i ładowanie MagSafe.

Apple najwyraźniej testuje również kilka komputerów Mac mini wyposażonych w układy M2 i M2 Pro. A także podstawowego MacBooka Pro M2 o takich samych specyfikacjach, jak wspomniany MacBook.

Apple wprowadził na rynek w październiku 14- i 16-calowe MacBooki Pro. Zdaniem eksperta firma rozpoczęła testowanie nowych 14-calowych i 16-calowych laptopów z 64 GB pamięci i układami M2 Pro i M2 Max.

M2 Max posiada 12 rdzeni procesora i 38 rdzeni graficznych, w porównaniu z 10 i 32 w obecnych modelach. Nowy Mac Pro, podobno będzie zasilany przez następcę M1 Ultra. Niedawno wprowadzony na rynek M1 Ultra jest jak dotąd najsolidniejszym chipem Apple i obecnie zasila Mac Studio.

Według doniesień Gurmana, ​​nie ma gwarancji, że firma wypuści wszystkie modele, które obecnie testuje. Ekspert Bloomberga przewiduje, że nowy MacBook Air i Mac mini, a także nowy MacBook Pro klasy podstawowej ukażą się na rynku jeszcze w tym roku.

Czytaj także: Apple i Facebook zhakowane przez nieletnich