Nowe MacBooki Pro z Apple M2 już za rogiem?

Apple pokazało nam już w tym roku pierwsze komputery pracujące w oparciu o procesory M2. Jak się jednak okazuje, to nie koniec generacyjnej rewolucji w portfolio koncernu z Cupertino. O krok jest premiera MacBooków Pro z 14 i 16-calowymi ekranami. Apple ma już prowadzić wewnętrzne testy tych urządzeń. Kiedy możemy się spodziewać ich prezentacji?

Nowe, potężne MacBooki w drodze!

Informacje związane z nowymi MacBookami Pro przekazał Marc Gurman z Bloomberga, który bardzo często ujawniał trafne przecieki na temat planów koncernu z Cupertino. Wstępne plany Apple mają zakładać premierę nowych komputerów jeszcze tej jesieni. Istnieje jednak ryzyko zaistnienia problemów z łańcuchami dostaw na skutek sytuacji COVID-owej. W takiej sytuacji prezentacja urządzeń miałaby zostać przesunięta na wiosnę.

Nowa generacja laptopów Pro wyposażona zostanie w procesory Apple M2 Pro i Max. Wbrew pozorom jednak największy skok wydajności ma być odczuwalny nie w przypadku CPU, a w głównie w przypadku układu graficznego. Przełoży się to z pewnością na poprawioną wydajność w przypadku pracy kreatywnej – obróbki zdjęć, czy też plików wideo.

Czytaj też: Praca hybrydowa to przyszłość? Jabra przedstawia wyniki ankiety!

No cóż – najbliższe tygodnie powinny nam przynieść ciekawe wieści na temat nadchodzących nowości. Zapewne nie zaskoczą nas one pod względem wzornictwa. Wartością nadrzędną będzie tu jednak poprawa wydajności pracy. Jestem ciekaw jak nowe MacBooki Pro wypadną w pierwszych testach!