Nowa szefowa rozrywki gamingowej G4

Russell Arons została prezesem sieci rozrywki gamingowej G4, której właścicielem jest firma Comcast Spectacor. Arons przeszła do amerykańskiej sieci płatnej telewizji z firmy zajmującej się marketingiem i rozwojem biznesu Double A Labs.

Nowa prezes będzie kierowała siecią mediów związanymi z grami w zakresie sprzedaży reklamowej, programowania i treści, operacji, marketingu, finansów, IT, zasobów ludzkich oraz codziennej działalności sieci za pośrednictwem treści, licencjonowania, programowania i produkcji, opracowywania dystrybucji treści i umów partnerskich.

Arons posiada ogromne doświadczenie w branży gier i elektronicznej rozrywki. Pracowała na kierowniczych stanowiskach w takich firmach jak Electronic Arts, Warner Bros., Digital Networks Division Machinima, Infospace, Interactive Entertainment czy Mattel.

Skoncentrowany na grach kanał kablowy G4 uruchomiony w 2002 roku przez NBCUniversal zakończył działalność w 2012 roku. Marka została reaktywowana w zeszłym roku, stając się własnością Comcast Spectacor. Zajmując pozycję w dziale sportowym i esportowym giganta telewizji kablowej i rozrywkowej, którego głównymi obszarami działalności są NHL Philadelphia Flyers i arena Wells Fargo Center. Portfolio produktów do gier i esportu Spectacor Gaming obejmuje Overwatch League Philadelphia Fusion i T1 Entertainment & Sports.

Po ogłoszeniu ponownego uruchomienia G4 stworzyła i rozpowszechniała nowe treści. Dwa najpopularniejsze oryginalnne programy w sieci to: codzienny program z wiadomościami „Attack of the Show!” oraz zajmujący się recenzowaniem gier „X-Play”.

 „Wiedza i doświadczenie Russell w branży rozrywki i gier sprawiają, że jest ona wyjątkowo predystynowana do przewodzenia uruchomieniu i rozwoju powrotu G4 dzięki nowemu, cyfrowemu podejściu” – powiedział Dave Scott, prezes i dyrektor generalny Comcast Spectacor, ogłaszając zatrudnienie nowej prezes.