Nowa strategia Jeep’a! I nowe modele!

Jeep to jeden z najważniejszych na rynku producentów samochodów terenowych i SUV. Za Oceanem to wręcz legenda, która – mimo upływu lat – mocno trzyma się w motoryzacyjnej czołówce. Koncern należy do Stellantis, które w ostatnich latach mocno stawia na elektryfikację. Jak się okazuje, taki rodzaj napędu zostanie wkrótce bardzo mocno zaakcentowany w ofercie Jeep’a!

Ważne zmiany w polityce Jeep’a!

Stellantis zamierza w przypadku marki Jeep postawić na poważne zmiany w ofercie – szczególnie tej europejskiej. Do 2030 roku na Starym Kontynencie mają być sprzedawane wyłącznie Jeepy z napędem elektrycznym. Nieco inaczej owa kwestia będzie wyglądała w Stanach Zjednoczonych. Na tamtejszym rynku w ofercie marki Jeep zapanuje równowaga – 50% stanowiły będą modele spalinowe i 50% elektryczne.

Ponadto do oferty Jeep’a w najbliższych latach trafią cztery nowe modele. Będą to elektryczny Wagoneer, Recon, Avenger oraz ostatni, nieujawniony jeszcze model. Avenger – co ciekawe – będzie produkowany w tyskiej fabryce Fiata. Mowa o niewielkim SUV-ie nieco mniejszym od modelu Renegade. Może być to świetny samochód, w którym będziemy przemierzać zatłoczone miejskie ulice, a w weekendy wybierzemy się na wieś.

Czytaj też: Ferrari Purosangue czyli SUV – marzenie?

No cóż – europejski rynek jest niezwykle ważny dla wszystkich producentów samochodów. Z tego też względu w ofercie wszystkich chcących się liczyć na nim koncernów w najbliższych latach zajdą kolosalne zmiany. To będzie niezwykle ciekawy czas dla wszystkich fanów motoryzacji!

Grafika tytułowa: Stellantis