Nadciąga nowy składany model Samsunga?

Samsung jest niekwestionowanym liderem rynku smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. Koncern z Korei ciężko pracował na tą pozycję wydając naprawdę przemyślane i świetnie zaprojektowane urządzenia. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że gigant może się pokusić w tym roku o premierę nowego, pionierskiego sprzętu z tej kategorii!

fot. Samsung

Nadchodzi ciekawy model Samsunga?

Sierpień przyniesie nam kolejną, bardzo ważną konferencję koncernu Samsung. To właśnie w drugim miesiącu tegorocznych wakacji zostaną nam zaprezentowane nowe składane smartfony z Korei. Mowa oczywiście o modelach Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4. Są jednak spore szanse, że do tego duetu dołączy kolejny sprzęt, którego ekran będzie się wyginał. O jakim urządzeniu mowa?

Na przełomie ostatnich miesięcy w sieci pojawiały się pogłoski o nowym, tajemniczym smartfonie Samsung Galaxy składanym podwójnie. Co prawda były to do tej pory wyłącznie pogłoski oraz nieoficjalne rendery, jednak to właśnie takiego sprzętu obecnie wyczekujemy. Urządzenie miałoby się rozkładać w duży tablet, dzięki czemu miałoby być bardzo wszechstronne.

W sieci przyłapano trzy nowe urządzenia Samsunga o następujących nazwach kodowych: B4, Q4 i N4. Dwie pierwsze nazwy są zarezerwowane dla znanych nam już serii składanych smartfonów koreańskiego koncernu – Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold. Niech świadczy o tym fakt, że Samsung Galaxy Z Fold 3 nosił nazwę kodową Q3. Nazwa N4 to już natomiast zupełnie nowy model. Czy zauważyliście, że literka „N” wygląda jak smartfon składany dwukrotnie?

Czytaj też: Samsung Galaxy S22+ – konkurencja daleko w tyle!

Póki co musimy czekać na pierwsze, konkretne przecieki związane z nadchodzącym, tajemniczym urządzeniem. Myślę jednak, że nadchodzące tygodnie przyniosą nam szczegóły związane z jego specyfikacją oraz jakieś wstępne rendery. Musimy uzbroić się w cierpliwość!

Grafika tytułowa: Samsung