Nadchodzi elektryczny Ford Explorer!

Ford zaprezentował dzisiaj pierwszy z wielu modeli, które mają przynieść elektryczną rewolucję w ofercie amerykańskiego giganta. To kolejny, ciekawy „elektryk” po modelach Mustang Mach-E i F-150 Lightning. Warto jednak odnotować, że mamy do czynienia z samochodem zaprojektowanym od podstaw dla rynku europejskiego.

Specyficzny Explorer na bazie… Volkswagena!

Ford Explorer kojarzy nam się z potężnym – pod względem gabarytów – SUV-em zaprojektowanym dla rynku amerykańskiego. Gigant branży motoryzacyjnej chce jednak przełamać ów schemat. Oto dziś zaprezentował nam nowego, niewielkiego Explorera na rynek europejski. Samochód poznaliśmy podczas krótkiej konferencji na zewnątrz i wewnątrz. I muszę przyznać – może się podobać.

Co wiemy na temat samych technikaliów? Model powstał we współpracy z Volkswagenem. Wykorzystuje bowiem niemiecką platformę MEB znaną z takich pojazdów jak ID.3 oraz ID.4. Na konsoli umieszczone zostaną dwa ekrany – cyfrowe zegary oraz system inforozrywki Ford Sync kompatybilny z Android Auto oraz Apple CarPlay. Nie ujawniono żadnych informacji na temat jednostki napędowej. Wiemy natomiast, że ogniwo ma ładować się od 10 do 80% w około 25 minut.

fot. Ford

Czytaj też: Jabra Elite 4 oficjalnie!

Czekamy na szersze informacje związane ze specyfikacją nowego SUV-a Forda oraz na wieści związane z jego datą premiery. Według zapowiedzi producenta, bazowa wersja europejskiego Explorera ma być sprzedawana w cenie poniżej 45 000 euro.

Grafika tytułowa: Ford