MWC 2022: Oto Samsung Galaxy Book 2 Pro!

Samsung zaprezentował w trakcie targów MWC, które właśnie odbywają się w Barcelonie swojego nowego, topowego laptopa. Samsung Galaxy Book 2 Pro zaoferuje nam topową specyfikację oraz wysoką jakość wykonania. Sprawdźmy więc, co ma nam do zaoferowania potencjalnym nabywcom.

Samsung Galaxy Book 2 Pro – świetny do codziennej pracy!

Urządzenie będzie sprzedawane w dwóch wersjach – o przekątnej ekranu 13,3 oraz 15,6 cala. Oba modele będą wyposażone w wyświetlacz z matrycą AMOLED, pracujący w rozdzielczości Full HD. W przypadku wspomnianych laptopów zastosowane zostaną procesory 12. generacji Intel Alder Lake (i5 oraz i7). Wspierać je będą od 8 GB do 32 GB RAM LPDDR5 i do 1 TB na dysku SSD M.2 PCIe NVMe. Za przetwarzanie grafiki odpowiadać będzie zintegrowany układ Intel Iris Xe.

Warto wspomnieć o tym, że jeden z wariantów Galaxy Book 2 Pro o przekątnej 15,6″ będzie wyposażony w nowoczesną, dedykowaną kartę graficzną Intel ARC Alchemist. Obydwa urządzenia będą się różniły pojemnością baterii. Wyniesie ona odpowiednio 63 Wh oraz 68 Wh dla modelu 13,3″ i 15,6″. Na pokładzie każdego urządzenia znajdziemy identyczny zestaw złącz – 1x Thunderbolt 4, 1x USB-A 3.2, 1x USB-C, 1x HDMI, 1x Jack 3,5 mm oraz czytnik kart microSD.

Czytaj też: Wear OS kontra watchOS – który system wybrać?

Laptopy trafią do przedsprzedaży już 18 marca 2022 roku. Wysyłki natomiast mają być realizowane po 1 kwietnia br. Ceny nowych Galaxy Book 2 Pro startować będą od 999 USD.